Truva’dan Dönüş

%20
Truva'dan Dönüş,Lindsday Clarke

Liste Fiyatı : 20,00 TL
İndirimli Fiyat : 16,00 TL
(Bu ürünü aldığınızda 16 puan kazanacaksınız)
   16

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Kazanılmış Bir Savaş, Gerçek Zafer midir?
Dünyanın en büyük aşk ve savaş efsanesinin kahramanları kazandıkları zaferi felakete dönüştüren süreçte kaderleriyle yüz yüze...
Whitbread ödüllü yazar Lindsay Clarke, Truva kitabından sonra, artık kendisiyle özdeşleşen lirik, berrak anlatımını mitolojinin gücüyle yoğuruyor ve bize dünyanın en büyük öykülerinden birinin çağdaş yorumunu Turva'dan Dönüş'le aktarıyor.
(Arka Kapak)
Aşk ve savaş; tutku ve dram, zafer ve kader!
Macera devam ediyor. Whitbread ödüllü yazar Lindsay Clarke'ın Tunç Çağının kenti Truva'da yaşanan heyecan verici bir tutku dramını anlattığı efsane romanının ikinci cildi.
10 yıl süren ölümcül kuşatma sona ermiş, Truva düşmüştür. Kentin tüm erkekleri kılıçtan geçirilip kadınlar tutsak alındıktan ve dillere destan zenginlik yağmalandıktan sonra dönüş başlar. Savaşı kurnaz bir hileyle zafere dönüştüren Odysseus başta olmak üzere tüm komutanlar, dönüş yolunda bir cehennemin içinde bulurlar kendilerini.
Dünyanın en büyük aşk ve savaş efsanesinin kahramanları kazandıkları zaferi felakete dönüştüren süreçte artık günahları ve kaderleriyle yüzleşeceklerdir.
İlk cilt 11 dile çevrildi.
Savaşın başlamasını ve Truva kentinin kuşatılmasını konu alan film, tüm dünya ülkelerinde sansasyon yaratmış, gişe rekorları kırmıştı.
Tunç Çağı'nda Anadolu topraklarını kana bulayan, 3 bin yaşındaki aşk ve savaş efsanesinin büyüleyici romanı.
M.Ö. 8. yüzyılda yaşamış olan İzmirli ozan Homeros'un, binlerce dizelik lirik destanı Ilyada ve Odysseus'un çağdaş yorumu.
Whitbread ödüllü yazar Lindsay Clarke, artık kendisiyle özdeşleşen lirik, berrak anlatımını mitolojinin gücüyle yoğuruyor.
Cihat Taşçıoğlu'nun, mitolojik terminolojiye hâkim akıcı ve çarpıcı çevirisiyle soluksuz okunuyor.
Yazarına, “bilgeliklerle dolu“ sözcükleriyle övgüler kazandıran kusursuz bir kurgu ağı.
3 bin yaşındaki Truva efsanesi, hem halen şiddetli çatışmalarla sarsılan bir dünyaya ve kendi deneyimlerimizin önemli öğelerine hitap ediyor, hem de tarih öncesinden mirasımız olan zengin mitolojik kaynakları okurun hayal gücünün önüne seriyor.
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789752201750
Boyut
135-215
Sayfa Sayısı
512
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2006-07
Çeviren
Cihat Taşçıoğlu,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat