Kerkük’ün Kimliği

%20
Kerkük'ün Kimliği,Mahir Nakip

Liste Fiyatı : 20,00 TL
İndirimli Fiyat : 16,00 TL
(Bu ürünü aldığınızda 16 puan kazanacaksınız)
   16

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
“Bir şehrin kimliğini demografisi değil, kültürü ortaya koyar?
“Tarihin talihsiz gelişimi sonucu sınırlarımızın dışında kalan Musul, Kerkük ve Erbil, Türk kültürünü bağrında barındıran önemli şehirlerdir. Tarihi kaynaklarımız bu şehirler hakkında çok şeyler kaydeder.
... Son yıllarda bölgemizde olup biten oyunlar her Türk aydınını derin düşündürmektedir. Bugünkü ortamda Kerkük şehrinin Türk olan nüfus yapısı ABD işgali altında değiştirilerek yeni bir etnik harita çizilecek ve siyasi denge değiştirilecektir. Şimdi de bu sürece referandumla resmi bir kılıf aranıyor. Mahir Nakip, Kerkük'ün Kimliği'nde, yanlış güzergâha girmiş bir sürecin yanlışlığını, kasıtlılığını, hatta sahteliğini kaynaklara dayanarak ispatlamaya çalışmaktadır. Kerkük'ün Kimliği kimseyi incitmeden ve kırmadan efendice bir gerçeği göstermeye çalışıyor.“
- Prof. Dr. İlber Ortaylı
Irak'ın ve hatta Ortadoğu'nun siyasi geleceğini de yakından ilgilendiren Kerkük sorunu, ne yazık ki kentin etnik ve dini yapısının gerçek rengi incelenmeden ele alındığı için, siyaset gözlemcileri ile dış politika yazarlarının rasyonel ve gerçekçi olmayan yaklaşımları çerçevesine oturmamaktadır. Uzmanlar dışında, meraklıları için de ilgi çekici olan bu eser, konusunda yol gösterici ve güvenilir bir kaynak niteliğindedir.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789752201965
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
444
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2007-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat