Bakan Olmak

%20
Bakan Olmak!..,Mükerrem Taşçıoğlu

Liste Fiyatı : 20,00 TL
İndirimli Fiyat : 16,00 TL
(Bu ürünü aldığınızda 16 puan kazanacaksınız)
   16

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Benim yaşım, aynı zamanda Cumhuriyetimizin de yaşıdır.
Ben'i anlatırken O'nu da anlatmaya gayret ettim. Başka türlüsü zaten mümkün değildi. Birlikte yaşadık, ayrılamazdık...
Cumhuriyet nesli, Atatürk nesli olmanın, haklı gururunu yaşadım.
Metelik'ten Yeni Türk Lirası'na kadar, bütün değişimleri yaşayarak yaşlandım ve onları yazmaya karar verdim.
Renkli, bazen maceralı bir hayatım oldu.
“Her boyadan boyanmışsın“ dedikleri bir hayatın öyküsü bu...
En haz ettiğim yaşantım, toplum adına yaşadığım yıllar: Talebe Birliği Başkanlığı, Gençlik Temsilcisi olarak uluslararası orgazinasyonlarda geçen yıllarım, siyasette ve Bakanlıkta bulunduğum süreç...
6-7 Eylül ve Varlık Vergisi utanç tabloları, Teknik Üniversite, siyasi liderler, Galatasaray Lisesi'nde tahsil ve oradaki hocalar, acı veya tatlı olaylar, 2. Harp yılları, Paris'teki yaşantı, darbeler, Anap...
Uzun söze ne hacet! Lutfedin ve okuyun!
(Arka Kapak)
Hem bir meclisin bakanı olmak; hem de bakan ve baktığını görebilen gözlere sahip olabilmek... İkisini birarada taşıyan kaç “Bakan“ı oldu ülkemizin?
Mükerrem Taşçıoğlu 1. ve 2. Özal Hükümetlerinin önce Kültür, ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığını yaptı. Onun, Cumhuriyetle yaşıt anıları bize, Metelik'ten Yeni Türk Lirası'na kadar geçen zaman dilimi içinde, bir ülkenin, bir milletin, bir çağın serüvenini anlatıyor.
Türkiye'nin siyasi yaşamına damgasını vuran 1980 askeri darbesinin ardından kurulan Özal Hükümetinin günahları ve sevaplarıyla içyüzünü en yakın tanıklardan birinin ağzından öğreniyoruz.
Kültür ve sanat camiasının, “Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi Kültür Bakanı“ olduğunda ağız birliği ettikleri Mükerrem Taşçıoğlu ülke için yaptıklarını ve yapamadıklarını büyük bir dürüstlük ve içtenlikle anlatıyor.
Sokaktaki vatandaşın, politikacıların, siyasete ilgi duyan ve politikada yükselmek isteyen herkesin, pek çok şey öğrenebileceği bir yaşamöyküsü.
Yazar Yorumu:
Benim yaşım, aynı zamanda Cumhuriyetimizin de yaşıdır. Ben'i anlatırken O'nu da anlatmaya gayret ettim. Başka türlüsü zaten mümkün değildi. Birlikte yaşadık, ayrılamazdık... Cumhuriyet nesli, Atatürk nesli olmanın, haklı gururunu yaşadım. Metelik'ten Yeni Türk Lirası'na kadar, bütün değişimleri yaşayarak yaşlandım ve onları yazmaya karar verdim. Renkli, bazen maceralı bir hayatım oldu. “Her boyadan boyanmışsın“ dedikleri bir hayatın öyküsü bu... En haz ettiğim yaşantım, toplum adına yaşadığım yıllar: Talebe Birliği Başkanlığı, Gençlik Temsilcisi olarak uluslararası organizasyonlarda geçen yıllarım, siyasette ve Bakanlıkta bulunduğum süreç... 6-7 Eylül ve Varlık Vergisi utanç tabloları, Teknik Üniversite, siyasi liderler, Galatasaray Lisesi'nde tahsil ve oradaki hocalar, acı veya tatlı olaylar, 2. Harp yılları, Paris'teki yaşantı, darbeler, ANAP... Uzun söze ne hacet! Lutfedin ve okuyun!
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789752201866
Boyut
133-195
Sayfa Sayısı
400
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2006-09
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat