Cumhuriyetçi Demokrasi Yazılar Röportajlar Mektuplar

%20
Cumhuriyetçi Demokrasi,Yekta Güngör Özden

Liste Fiyatı : 20,00 TL
İndirimli Fiyat : 16,00 TL
(Bu ürünü aldığınızda 16 puan kazanacaksınız)
   16

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Yekta Güngör Özden, yazılar, yazışmalar, röportajlar, karşıoylar ve mektuplardan oluşan Cumhuriyetçi Demokrasi'de, kamuoyuna şöyle sesleniyor:
“Tam bağımsızlık, özgürlük, ulusal egemenlik ve çağdaşlaşmayı amaçlayan Ulusal Kurtuluş Savaşı'nın, en büyük Türk devrimi Türkiye Cumhuriyeti'yle demokrasiyi yaşama geçirmesi, kimilerinin kavrayamadığı benzersiz bir olgudur. Demokrasinin önkoşulu laikliği yadsıyarak demokrasiden söz etmek, 'demokratik cumhuriyet' adıyla her tür yozlaşmaya açık bir ortamı çağrıştırmaktadır. Oysa demokrasinin üzerine kurulacağı, Atatürk ilkelerini temel edinmiş bir cumhuriyet, başarılı, onurlu, saygın geçmişiyle hepimizin özlemidir. Bu nedenle 'Cumhuriyetçi Demokrasi'yi savunuyor, insan haklarını ve demokrasiyi kötüye kullanma girişimlerine karşı çıkıyorum!“
Yekta Güngör Özden, daha önce yayımlanan “Hukuk ve Demokrasi Savaşımı“nın devamı ve tamamlayıcısı niteliğini taşıyan kitabını, “... barış, mutluluk ve esenlik için; onur ve erdem için; daha aydınlık bir gelecek için“ ulusuna armağan ediyor.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789754949421
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
479
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2001-10
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat