Belgelerle Uygulamalı ISO 9000 Nedir? Nasıl Kurulur?ISO 9000 Uygulamasında İşletmelerde İstatisti

%10
Belgelerle Uygulamalı ISO 9000 Nedir? Nasıl Kurulur?,Atila Bağrıaçık
1980'li yıllarda başlayarak giderek artan globalleşme eğilimi ve Türkiye'nin Avrupa Birliği ile Gümrük Birliği ilişkileri kuruluşlarımızı içte ve dışta büyük bir rekabet ortamına sokmuştur. Giderek sonsuza dek artacak olan rekabet şartları karşısında başarılı olmanın temel koşulu kuruluşlarda ISO Kalite Güvence Sistemini kurmaktır.

Kalite Güvence Sistemi kuran kuruluşlar yaklaşık % 30'a varan maliyet düşüşlerine ulaşarak dış piyasalarda önemli üstünlükler elde edebilmektedir. Maliyet ve dolayısıyla rekabet edebilir fiyat avantajı yanında zamanında ve istenilen miktarda teslim şartlarını yerine getirebilen kuruluşlarımız, imajlarını ve vizyonlarını sürekli yukarıya çekebilmektedir.


SO 9000 Uygulamasında İşletmelerde İstatistik Proses Kontrol -İPK- Teknikleri
Çağımızda teknolojinin yaygınlaşması, dünyada meydana gelen önemli değişimler, iletişimin getirdiği kolaylıklar nedeniyle tüketici tercihleri üniversallaşmış ve beraberinde globalleşmeyi zorunlu kılmıştır. Bütün bu değişimler sonucu kalite üstünlüğü rekabette ön plana çıkmıştır. Globalleşen dünyamızda, düşük maliyetle beraber kaliteli üretim ve hızlı ya da tam zamanında üretim, firmaların kıran kırana rekabet ettiği dünyamızda ayakta kalabilmelerinin başlıca ön koşuludur.

Bu kitapta uygulayıcıların bu çeşitli kitaplara aynı anda ulaşması ve işletmelerinde temel kalite problemlerine tatbik etmelerindeki güçlük göz önünde bulundurularak, hepsindeki bilgileri bir arada toplamaya çalışmak ve işletmelerin çeşitli kalite ile ilgili istatistik problemlerine çözüm üretebilmek amacıyla bol uygulamaya yer vermek amaçlanmıştır.

Örnek ISO 9000 Kalite El Kitabı
Stok Kodu
9789755400570
Boyut
160-235
Sayfa Sayısı
560
Basım Tarihi
1995-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat