İnsanı diğer hayvanlardan ayıran en önemli nedenlerden biri de meraktır. Çünkü etrafında olup bitenin ne olduğunu önce merak edecek sonra da onu öğrenecektir. Öğrenince de karşılaştığı bir durumdan en az zarar görerek kurtulmaya çalışacaktır. Bu ise O'nu içgüdülerinden ayrılmaya yöneltmiştir. İçgüdülerden kurtulan insanın beyni giderek gelişmiş bugüne kadar gelmiştir. İşte merak ile başlayan çevreyi tanıma isteği ilk ekoloji biliminin de başlangıcı olmuştur. Ancak gelişen teknoloji, ekoloji biliminde de yeni start noktalarının ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Ekoloji önemli gelişimini 19 yüzyılın sonlarına doğru yakalamıştır. Ancak aradan geçen uzun zamana karşın bu start noktasından sonra büyük bir ivme kazandığını gelişmelerin büyük adımlar şeklinde olduğunu görmekteyiz.

Her büyük adım daha büyük adamlara yerini bırakarak günümüze ulaşılmıştır. Günümüzde ekoloji teknoloji ile bütünleşmeye başlamıştır. Canlıların birçok özelliğinin elektronik alet şeklinde ortaya çıkması yaşamımızı çok kolaylaştırdığı gibi doğal zenginliklerden daha çok yararlanmamıza da neden olmuştur.
Stok Kodu
1000229100069
Boyut
160-235
Sayfa Sayısı
252
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2001-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat