İktisat Giriş

%10
İktisat Giriş,S. Ison

Liste Fiyatı : 30,00 TL
İndirimli Fiyat : 27,00 TL
(Bu ürünü aldığınızda 27 puan kazanacaksınız)
   27

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Kitabın dördüncü baskısı bir ölçüde Stuart Wall ile birlikte yazmış olduğumuz önceki baskılarından yola çıkmıştır. Ekonomi ve işletme yönetimi alanlarında yazma, redaksiyon ve yayınlama konusunda engin deneyimi olan Stuart Wall'ın bu kitabın revizyonunda da büyük katkıları olmuştur.

Önceki baskılarında olduğu gibi kitabın bu baskısında da öncelikli amacımız öğrencilere ekonominin temel kavramlarını, teorileri ve uygulamaları açık ve özlü biçimde aktarabilmektir. Dördüncü baskı birçok yeni konunun eklenmesiyle güncelleştirilmiştir. Kitapta yer alan yenilikleri şöyle sıralayabiliriz:

Bölümü bitirdiğinizde şunları öğrenmiş olacaksınız: Her bölümün başında yer alan bu kısımda okuyucunun o bölümde öğreneceği temel konular belirtilmiştir.

Düşünme molası okuyucunun bölüm içinde tartışılan konular üzerinde düşünmesini amaçlamaktadır.

Örnekler okuyucunun öğrendiği konuları gerçek hayatla ilişkilendirmeyi amaçlamaktadır.

Örnek olaylar kısmında aktarılan güncel olay ve veriler ve sorulan sorular yardımıyla yine okuyucunun öğrendiği konularla gerçek hayat arasında ilişki kurması amaçlanmıştır.

Kilit noktalar her bölümün sonunda yer alan bu kısımda amaç okuyucunun temel noktalar üzerinde odaklanmasını sağlamaktır.

Sorular okuyucunun bölümde anlatılanları ne kadar öğrenebildiğini kontrol etmeyi amaçlamaktadır. Kitabın sonunda bu soruların bir kısmına ilişkin cevaplar verilmiştir.
Anahtar terimler: Her bölümün içinde ilk defa kullanılan ekonomik terimlerin kısa açıklamaları yer almaktadır.

Kitabın içinde yer alan onsekiz bölüm, iki kısma ayrılmıştır; mikroekonomi ile ilgili bölümler (2-10) ve makroekonomi ile ilgili bölümler (11-18). Aslında bunun oldukça yapay bir ayrım olduğunu kabul ediyoruz. Kitap öncelikle ekonomiyi yeni öğrenmeye başlayan ve eğitimlerinin ilk yılında bu dersi alan öğrencilere yöneliktir. Ancak kitap daha ileri düzeydeki ekonomi ve işletme öğrencileri için de yararlı olabilir.

Kitabın içinde bazı konular ekonomiye yeni başlayan ya da uzman olmayanların düzeyinin daha ilerisinde ele alınmıştır. Birkaç bölümün içinde yer alan bu konular, ilgili bölümlerde de belirtildiği gibi, gerekli olduğu takdirde atlanabilir.

Anlayabileceğinizi düşünüyorsanız bu konuları da okumanız sizin için yararlı olacaktır.

Son olarak bu kitabı yeni ekonomi öğrencileri için olabildiğince kullanımı kolay hale getirmek için çok çaba harcadığımızı belirtebiliriz. Dilerim siz de kitabı yararlı ve ilginç bulursunuz.
Stok Kodu
9789755400426
Boyut
190-240
Sayfa Sayısı
483
Basım Tarihi
2007-07
Çeviren
Ahmet Çakmak
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat