Burası HakkariAnkara'dan Göründüğü Gibi Değil

%5
Burası Hakkari,Alaettin Parmaksız
Burası Hakkari Emekli Tümgeneral Alaettin Parmaksız, dört yıl boyunca Hakkari de görev yaparken yaşadıklarını Burası Hakkari Ankara dan Göründüğü Gibi Değil isimli eserinde topladı. Alaettin Parmaksız, terörle mücadele stratejilerini irdeleyerek alternatif çözümleri ürettiği kitabında ayrıca, birbirinden çarpıcı anılarını da aktarıyor.
Bu anılarda, Vatan ın savunulması için çırpındığı kadar yöre halkının yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla çabalayan Silahlı Kuvvetler in mücadeleleri bir ibret ve gurur tablosu olarak gözler önüne seriliyor.
"...Bir gün Hakurk bölgesinden bir terörist kaçarak tugaya teslim oldu. Sorgulama esnasında baktım gayet aklı başında konuşuyordu. Yaptığı işten de pişmanlık duyuyordu.
Akşam yemeğinden sonra teröristi aldım, birlikte tabur yemekhanesine gittim. Nöbetçi Subaya odasına gitmesini emrettim. Sonra dönüp komandolara "bu delikanlı bir PKK lı..." dedim. Ortalığı ürkütücü bir sessizlik aldı. "Şimdi onu size bırakacağım, onu misafir kabul edin, aklınıza gelen soruları sorun, ev sahipliğinde kusur etmeyin, ben sizlere güveniyor ve size bırakıyorum. İki saat sonra bıraktığım gibi alacağım," dedim.
İki saat sonra geldiğimde koyu bir sohbet başlamış, karşılıklı çay içiyorlardı. İşte Mehmetçiğin insanlık anlayışı buydu. Dağlarda acımasız ancak kendine sığınana da şefkatliydi..." Burası Hakkari, Ankara'dan Göründüğü Gibi Değil, Bir Harf Yayıncılık, 9789759198527, Alaettin Parmaksız
Stok Kodu
9789759198527
Boyut
135-205
Sayfa Sayısı
390
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-6
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat