1925´de Isparta ili Senirkent ilçesinde doğdu. 1947 döneminin ses getiricilerinden olan, Türk Gençlik Teşkilatını kurdu. Prof. Dr. Gerhad Kessler, Neumark, Alaksandr Rustov, Prof. Sabri Ülgener, Prof Refi Şükrü Suvla gibi hocaların öğretim üyesi olduğu 1951 döneminde, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi´nden mezun oldu. İş hayatına özel sektörde başladı. Uzun süre Başbakanlık Danışmanlığı´nda bulundu. Dağınık siyasî yapının toparlanmasında ve koalisyonların kurulmasında hizmeti oldu.
Bu kitapta, Gümrük Birliği, AB dayatmaları ve değişik ekonomik problemler ile uğraşan ülkemizde, -iyimser rakamların rehavetine kapılmadan- bunların sebeplerini ve çıkış yollarını yakın tarihimizin örnekleri de gösterilerek seslendirilmektedir. Okuyucu, uzun dönem üst kademede görev yapan bir iş adamının tecrübelerinden yararlanarak ortaya koyduğu görüşlerini, içinde bulunduğumuz sıkıntıların çıkış yollarını ´Ekonomide Kurtuluş Savaşı´nda bulacaktır.
... Atatürk döneminde, ekonomide kurtuluş savaşı dünyanın sömürgeci ve işgalci düzenine karşı olmuştur. Bu düzende sermaye ve emek çatışması olmamıştır. Sömürgeci ve işgalci dış güçlere karşı Türk milletinin ortak çıkarı hedef alınmıştır. Milli çıkar için sermaye ve emek birleşmiştir. Günümüzde de işgalci ve sömürgeciler Ortadoğu projeleri ile Türkiye´yi çizdikleri yoldan yürütme peşindeler. ...
Stok Kodu
9799759198342
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
208
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-3
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat