Altı Dokuzluk Hayatlar Altı Dokuzluk Hayatlar' bir öykü kitabı. Yazar M. Necati Ülgen her bir öyküde okura ayrı ayrı insan manzaraları resmediyor.
Doğal dürtülerini bastıramadığı için okulundan atılan bir köy delikanlısının okumaya devam etmek için verdiği mücadeleye tanık olacak; yaşamını yıldız falına göre yönlendiren bir kişinin uç noktalara savruluşunu göreceksiniz.
Yaşamın akışından bunalarak birtakım kararlar vermek üzere ailesinden ayrı yalnız başına bir tatil beldesine gelen genç bir kadının yaşlı bir erkekle yaşadığı aşk ilişkisi sizi etkileyecek.
Bir devlet dairesinde, bir Cuma günü Başkan'ın8 Cuma namazına gitme seremonisine katılıp onun gözüne girmek için kıyasıya rekabet eden memurlara şaşıracaksınız.
Avrupa Birliği'ne uyum sürecinde Türkiye'nin yaptığı ve yapacağı değişikliklerin halkımızın kültürel dokusuna ne denli uygun düşeceğini gözünüzde canlandıracaksınız.
Biri İslam'ı benimsemekle birlikte ona eleştirel ve kuşkulu yaklaşan, öteki onu her yönüyle sahiplenen iki kişi arasındaki diyaloğu dinleyeceksiniz.
M. Necati Ülgen'in farklı ve tutkulu anlatımı sizi başka yolculuklara da çıkaracak. Altı Dokuzluk Hayatlar, Bir Harf Yayıncılık, 9799759198168, M. Necati Ülgen
Stok Kodu
9799759198168
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
272
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-12
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat