Yassıada Menderes ve Muhafızları -gizli Objektifin Kaleminden Yassıada

%5
Yassıada Menderes ve Muhafızları -gizli Objektifin Kaleminden Yassıada
Yassıada Menderes ve Muhafızları -gizli Objektifin Kaleminden Yassıada 1960 İhtilali, yaşayanlarda acı bir tortu, yeni nesilde ise merak konusudur. Bir ülkenin yönetimi cumhurbaşkanından başbakanına kadar sorgulanmış ve sonucunda birkaç kurban verilmiştir.
İhtilal çeşitli yönleriyle ele alınmış, birçok kitap yazılmış, inceleme-araştırma dosyaları hazırlanmıştır ama perde arkasında görevlerini yapanlar sessiz kalmışlardır, çünkü onlar vatani görevlerini yapmaktadırlar, devletin onlara verdiği görevi layıkıyla yapmak için didinmişlerdir.
'Yassıada, Menderes ve Muhafızları' kitabında 28 Haziran 1960-19 Eylül 1961 tarihleri arasında Yassıada'da görev yapan Muhafız Subaylardan Mehmet Nuri Taşdelen'in anıları ile Muhafız Subayların ihtilaldeki bir başka sesi duyacaksınız.
Bir gün önce cumhurbaşkanı ve başbakan olan insanların bir gün sonra bir mahkum olarak yaşadıklarını şahit olacak, olaylara karşı tavırlarını ve yasakların onlara etkilerini gözlemleyeceksiniz.
Celal Bayar'ın, Adnan Menderes'in intihar girişimleri ve buna dair spekülasyonların açığa çıkarıldığı kitapta çarpıcı fotoğraflarla bir acının analizini yapma fırsatını bulacaksınız.
Mehmet Nuri Taşdelen anılarını okurla paylaşırken hiçbir çıkar gözetmemiş ve telif ücreti almamıştır, çünkü o tarihe karşı borcunu ödemek istemiştir, gizli objektifiyle bir dönemi açığa çıkardığı gibi şimdi de kalemi ve objektifiyle görmediklerimizi ve daha önce paylaşılmayan bilgileri gözlerimizin önüne seriyor. Yassıada Menderes ve Muhafızları -gizli Objektifin Kaleminden Yassıada, Bir Harf Yayıncılık, 9799758961299, Mehmet N. Taşdelen
Stok Kodu
9799758961299
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
304
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-2
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat