Çağımızda Hz. Peygamber (SAV)´in bir buçuk asır önce haber verip ikaz ettiği fitne ateşi yeniden alevlendirildi. İslam ile hesaplaşmak isteyenler, Kur´an´a sahip çıkma bahanesi ile hadislere karşı bir savaş başlattılar. (Bunlar; önce hadisleri, sonra da Hz. Peygamberi hayatımızdan söküp atmayı hedeflemişlerdir.) Sonra da sıra Kur´an-ı Kerim´e gelecekti. Buna da ince bir siyasetle başladılar. Onlar, ´Kur´an´daki bazı ayetler tarihseldir veya bölgesel özellikler taşımaktadır. O halde bu ayetlerin hiçbir anlamı yoktur.´ gibi ifadeler kullanarak kendilerine bir yol açmaya çalıştılar.
Hz. Peygamber, bu ihaneti birbuçuk asır önce deşifre etmiş ve bizleri kendisine taraf olmaya davet etmiş ve şöyle buyurmuşlardır:
"Süslü tahtına -koltuğuna-yaslanmış adama, benim hadislerimden biri okunur da o (kişi) vaziyetini hiç bozmadan; Bizlerle sizler arasında Allah Teala´nın kitabı vardır. Ondan bulduğumuz helal şeyleri helal sayıyoruz, haram olarak bulduğumuz şeyleri de haram kabul ediyoruz. (Bu hadise itibar etmeyiz) diyebilme zamanı yaklaşmıştır. Sizleri ikaz ediyorum; (Kur´an-ı Kerim´de bulunan bütün hükümler haktır.) ve Resullah (SAV)´ın haram kıldığı şeyler, Allah Teala´nın haram kıldığı şeylerdir gibidir."
Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu ´Hz. Peygamberle İslam´ı Doğru Anlamak´ eserinde incelikli üslubu ve derin bilgisiyle Peygamber Efendimizin hadisleri ışığında İslam´ı doğru anlamamıza yardımcı oluyor. Bu önemli çalışmada; Peygamber´imizin dini uygulayışını öğrenmenin yanı sıra O´nun şefkatini, insanlara yaklaşımını, olaylar karşısında gösterdiği tepkileri de öğreniyoruz.
Bu kitap, giderek karmaşıklaşan bir zaman ve dönemde dini anlayamadığı için kendinden ve toplumdan uzaklaşarak bir kaosun içine düşen insanlarımıza bir nefes olacak...
Stok Kodu
9799759198281
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
309
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-3
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat