Çanakkale Savaşları Kahraman Türk Ordusunun kazandığı zaferler sade Türk tarihinde değil insanlık tarihinde önemli bir yer tutmaktadır.Çanakkale zaferi, dünya tarihinde tüm ulusların imreneceği, altın sayfalarla yazılmış bir direniştir. Beş kuvvetli ulusun donanmaları Çanakkale Boğazını geçemediği gibi Gelibolu yarımadasını da geçememiştir.

Türk askeri bu toprağın her parçasını savunurken destanlar yazmıştır. Ölüme gideceğini bile bile savaşmıştır, aç, perişan bir ordunun inanılmaz mücadelesini göreceksiniz. Türk askerinin başarısını, fedakarlığını okuduğunuzda göğsünüz kabaracak. Yürekli ve vicdanlı Türk askerinin cephedeki mücadelesinin yanı sıra yabancı askerlerle kurduğu iletişim ve yabancı askerlerin anılarını da Çanakkale Savaşları kitabında Orhan Bayrak'ın kaleminden okuyacaksınız.
Orhan Bayrak'ın titizlikle hazırladığı çalışmasında Çanakkale marşlarının güfte ve bestelerini de okuyabilecek, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bu savaştaki Türk kuvvetlerini bir avuç toprak içinde nasıl bir irade ile yönettiğini öğreneceksiniz. Çanakkale Savaşları, Bir Harf Yayıncılık, 9799758961305, Orhan Bayrak
Stok Kodu
9799758961305
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
294
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-2
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat