İsa Peygamberi Severseniz Beni Öldürmeyiniz1915 Ermeni Mezalimi

%5
İsa Peygamberi Severseniz Beni Öldürmeyiniz,Orhan Sakin
İsa Peygamberi Severseniz Beni Öldürmeyiniz Tarihçi yazar Orhan Sakin, çeşitli kaynaklardan faydalanarak yazdığı uzun soluklu bu incelemesinde yıllardır ülkemizde kambur olan bir sorunu irdeliyor. "İsa Peygamberi Severseniz Beni Öldürmeyiniz" eserinde. Ermeni Tehciri'nin (!) gerçek yüzü Osmanlı Arşivlerinde nalınan resmi ifadeler ve belgelerle beyinlere kazınıyor.
Yüzyıllardır bu topraklarda oynanan oyunların ana senaryosu bu kitapla ve belgelerle bir kez daha dikkatlerimize sunuluyor.
"...İstanbul'daki Robert Collage'in Müdürü Dr. Cyrus Hamlin, karşısındaki Ermeni ihtilalciyi dinlerken şaşkınlıktan gözleri fal taşı gibi açılmıştı. Çok zeki ve İngilizce'yi Ermenice kadar iyi konuşan bu adam, ihtilal yöntemlerini ve hedeflerini anlatıyordu:
"Ruslar'ın Anadolu'yu işgal etmeleri için ortam hazırlıyoruz."
"Bunu nasıl yapacaksınız" diye soran Hamlin'in aldığı cevap, insana "Bu kadarı da olamaz..." dedirten cinstendi:
"Bütün Türkiye'deki Hınçak çeteleri, Türkleri ve Kürtleri öldürmek için fırsat gözetecekler, bunların köylerini yakıp yıkacaklar, sonra da dağlara çekilecekler. O zaman hırstan gözleri dönecek olan Müslümanlar da ayaklanacak ve Ermeni köylerine hücum edecekler. Bunun üzerine insanlık ve Hıristiyanlık uygarlığı adına ayağa kalkan Avrupa kamuoyunun desteğiyle Rusya, harekete geçerek Anadolu'yu işgal edecek." İsa Peygamberi Severseniz Beni Öldürmeyiniz, 1915 Ermeni Mezalimi, Bir Harf Yayıncılık, 9799759198502, Orhan Sakin
Stok Kodu
9799759198502
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
375
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-6
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat