Türkler İçin Amerikalıları Anlama Kılavuzu

%5
Türkler İçin Amerikalıları Anlama Kılavuzu,Teoman Öztürk
Türkler İçin Amerikalıları Anlama Kılavuzu "Yıllardır özlemini kurduğunuz an geldi çattı. Amerikan Konsolosluğuna gitmeniz gerekiyor.
Karmaşık duygular ve içsel dalgalanmalarla dolusunuz. Belki bu anın özlemini hiç duymadınız; belki de sadece ailenizin geleceği için iyi olduğunu düşünüp kazandığınız piyango-lottery- size bu anı getirdi. Ya da eğitim amaçlı olarak gitmek üzeresiniz, ya da direk aile kurma amaçlı... Her ne sebeple olursa olsun hayatınızda ilk kez oradasınız işte! Ee tabi heyecan da yok değil; olması da gayet normal, yeni bir hayata bahse giriyorsunuz. Gelin bu konsolosluğun ambisyansına bir bakalım, ortamı iyice anlayalım ve yanlış anlamalara maruz kalmadan meselemizi halledelim.
Amerikalılar önyargılı sahiptirler ve bunu aşmak için ellerinden geleni yaparlar. Önyargı oluştuğu zaman..."
"Amerikalılar sanılanın aksine düzenli ve programlı çalışmayı severler. Amaç karlılıktır ve buna ulaşılmalıdır. Kimsenin yeri doldurulmaz değildir. Çalışanların rakamsal değeri vardır. Negatif tipler hemen ayıklanır. Bu tip "doldur-boşalt"lar saygı çerçevesinde incitmeden yapılır. Türkler İçin Amerikalıları Anlama Kılavuzu, Bir Harf Yayıncılık, 9799759198519, Teoman Öztürk
Stok Kodu
9799759198519
Boyut
120-210
Sayfa Sayısı
248
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-6
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat