Komutan Peygamber Hz Muhammed'in Askeri Dehası

%20
Komutan Peygamber Hz Muhammed´in Askeri Dehası,Mahmud Şit Hattab
Komutan Peygamber Hz Muhammed'in Askeri Dehası İslam'a düşmanlığı olanlar İslam aleyhinde propaganda yapmak için şöyle derler: "İslam savaş dinidir, yayılmasını da kılıca borçludur." Evet Rasûlullah'ın hayatı savaşsız geçmemiştir. Ancak bu aleyhte propaganda cehaletin ve taassubun ürünüdür.
İslam'a bilgisizce aşırı bağlılığı olanlar da Rasûlullah'ın savaşlardaki zaferlerini sadece bir sürü olağanüstü hallere ve mucizelere bağlarlar. Bu da İslam düşmanlarının düştüğü hatadan daha küçük bir hata değildir. Rasûlullah bu başarıları olağanüstü niteliklerle elde ettiyse Müslümanlar onun yaşantısını nasıl anlayıp örnek edinebilecekler. İşte hem bunlara hem de diğerlerine Rasûlullah'ın savaşlarında başarıya ulaşmasının gerçek sebeplerini anlatmak için, İslam'ın savaş ile ilgili teorik hükümlerle Rasûlullah'ın bizzat yaptığı uygulamaları ve bunlardan çıkarabilecek dersleri ortaya koymaya çalıştım.
Yaptığım her şeyden hasıl olan başıra Allah'tandır. Vardığım her sonuçta yapacağım şükür Allah'adır.
Mahmud Şît Hattâb Komutan Peygamber Hz Muhammed'in Askeri Dehası, Bir Yayıncılık, Ahmet Ağırakça, 3002729100159, Mahmud Şit Hattab
Stok Kodu
3002729100159
Boyut
125-195
Sayfa Sayısı
370
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
1998-3
Çeviren
Ahmet Ağırakça
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat