Okula Yardımcı - Üniversiteye YardımcıBirey 9. Sınıf Tarih Konu AnlatımlıKonu Anlatımlı

%20
9. Sınıf Tarih,İshak Yıldız
Önsöz
Yeni 9. sınıf müfredatına uygun olarak hazırlanmış olan bu kitap, okullarda işlenen ders-leri destekleyici nitelikte yardımcı bir kitap özelliği taşımaktadır. Konu anlatımları, çeşitli şema, çizelge ve haritalar kullanılarak zenginleştirilmiş, öğrenciler için bir kaynak kitap özelliği kazandırılmıştır.

Konu anlatımlarının ardında o konuyla ilgili farklı yöntemlerle hazırlanmış testler, öğrencilerin üniversite sınavına hazırlanmasını sağlayacak yardımcı dokümanlar olarak sunulmuştur.

Her bölüm sonunda, Doğru/Yanlış ve boşluk doldurma etkinlikleri vardır. Bu etkinlikler yeni müfredat programına paralel olarak hazırlanmış olup, öğrenilen bilgilerin pekiştirilmesini sağlama amacına yöneliktir.

Ayrıca bazı konuların sonlarına konulan tarih bulmacalarıyla, öğrencilerin öğrendikleri bilgileri hoşça vakit geçirerek tekrar kontrol etmelerine olanak sağlanmak istenmiştir.

Kitabın son kısmındaki Tarih Terimleri Sözlüğü, 9. sınıf Tarih müfredatında karşılaşılabilecek tarih terimlerinin açıklamalarını yaparak bu konudaki önemli bir boşluğu doldurmaktadır.

Kısacası, Tarih öğretiminin genel amaçları ve temel öğeleri göz önüne alınarak hazırlanmış olan bu kitap yalnızca bir konu anlatım kitabı olmayıp, eğlenceli bir şekilde öğrenilen konuların pekiştirilmesine yardımcı olmayı amaçlayan bir başvuru kitabı özelliğini taşımaktadır.

Kitabın tüm öğrencilerimize yararlı olması dileğiyle...
İshak YILDIZ
Stok Kodu
9789944364744
Boyut
195-275
Sayfa Sayısı
222
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-07
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat