Birey 11. Sınıf Türk Edebiyatı Konu AnlatımlıOkula Yardımcı - Üniversiteye Hazırlık

%20
Türk Edebiyatı Konu Anlatımlı,İbrahim Bektaş
Önsöz
Sevgili Öğrenciler,

Bu kitap, 11. sınıf "Türk Edebiyatı" dersi için yardımcı kitap niteliğindedir. Kitaptaki konuların sıralanışı, 11. sınıf müfredatına bire bir uyumludur. Kitapta, müfredattaki etkinlik ve kazanımlara uygun örneklere ve sorulara yer verilmiştir.

Ders kitaplarında bazı konu ve kavramların sadece adından söz edilmiş, bunlarla ilgili bilgi verilmemiştir. Ders kitaplarında yer alan bütün konular ve bilinmesi gerekli olan kavramlar, bu kitapta ayrıntılı biçimde, özgün örneklerle ele alınmıştır. Ders kitabında konuların sonunda yer alan "Etkinlik" bölümlerindeki sorular da cevaplanmıştır.

Elinizdeki kitapta "Öğrenme Kutusu" başlığıyla verilen bölümlerde konuyu kavratıcı nitelikteki test soruları ve çözümleri vardır. "Dağarcık" adı verilen bölümlerde işlenen konuda geçen, mutlaka bilinmesi gereken bilgilere yer verilmiştir. Ayrıca, işlenen konu ile ilgili, kısa örnek metinler yer almaktadır. "Etkinlik" başlığı altındaki sorularda, genellikle doğru-yanlış, boşluk doldurma ve çoktan seçmeli test soruları vardır. Test soruları, üniversiteye giriş sınavlarına hazırlık amacına uygun niteliktedir. Bütün etkinliklerde, sorular, işlenen konuları en ince ayrıntısına kadar tarayıcı niteliktedir.

Etkinlikler, her ünitede birden balanarak numaralandırılmıştır. Etkinliklerin cevapları kitabın sonunda yer almaktadır.

Bu kitabın sizlere faydalı olması temennisiyle hepinize başarılar dilerim.

İbrahim BEKTAŞ
Stok Kodu
9786055811907
Boyut
195-275
Sayfa Sayısı
288
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2011-10
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat