8. SınıfBirey 8. Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Soru BankasıSoru Bankası

%20
T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük,Komisyon
Önsöz
Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, ikbâli nurusunuz. Yurdu asıl nura gark (boğacak) edecek sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim ve kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.

Sevgili Öğrenciler,

Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan 8. Sınıf Sosyal Bilgiler Dersi müfredatına bire bir uyumlu olan bu kitapta 84 değerlendirme testi, her ünitenin sonunda pekiştirme denemesi ve tüm ünitelerden sonra 3 Genel Deneme bulunmaktadır.
Her ünitenin sonunda bulunan değerlendirme testlerinde yorum gücünüzü geliştirmek ve SBS sistemine hazırlanmanızı sağlamak hedeflenmiştir. Her bir değerlendirme testi yıl sonunda gireceğiniz SBSnin sorularına paralel hazırlanmıştır.
Kitabın sonunda yer alan SBS denemeleri Seviye Belirleme Sınavına eksiksiz hazırlanmanıza yardımcı olacaktır.
Kitaptaki değerlendirme testleri hazırlanırken Milli Eğitim Bakanlığının yönlendirmesi doğrultusunda çoklu zeka kuramına uygun bir çalışma yapılmıştır. Böylece farklı öğrenme yeteneklerine sahip öğrencilerin konuyu sıkılmadan tam olarak öğrenmesine olanak sağlanmıştır.

Bu kitap değerli Türkiye Cumhuriyeti İnkılap Tarihi öğretmenleri için de faydalı bir kaynak olacaktır.
Unutmayın ki; Atatürkün güvendiği genç nesiller, yani sizler kendi içinizden çıkan güçlü ışığı doğru yöntemler izleyerek ve doğru kaynaklar kullanarak farkedeceksiniz böylece etrafınızı aydınlatacaksınız.

Başarınıza katkıda bulunması dileğiyle...
Stok Kodu
9786055811143
Boyut
195-275
Sayfa Sayısı
260
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2010-09
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat