9. Sınıf Biyoloji Konu AnlatımlıOkula Yardımcı - Üniversiteye Hazırlık

%20
9. Sınıf Biyoloji Konu Anlatımlı,Hande Banu Öztürk
Önsöz
Sevgili Gençler,

Biyolojiye de diğer fen bilimleri branşlarında olduğu gibi bu yıl başlıyorsunuz. İyi bir başlangıç iyi bir sonuç getirecektir. Bu kitabı iyi bir sonuca ulaşabilmeniz için yol gösterici olarak hazırladık.

Dilerseniz kitapta nelerle karşılaşacağınızı şöyle bir özetleyelim:

Bu kitap değişen müfredata uygun olarak hazırlanmıştır. Konu anlatımı sırasında örnek görebileceğiniz ve uygulama yapabileceğiniz çok sayıda ÖĞRENME KUTUSU ile karşılaşacaksınız. DAĞARCIK konuda geçen ve bilmediğiniz bazı kelimelerin anlamlarını belirtir. Yanlış anlaşılabilecek kavramların doğrusunu ise kutucuğunda bulabilirsiniz. BİRE ADIM ÖTESİ kutucuğunda müfredatta yer alan konuların daha ileri aşamalarını bulacak, GENİŞ AÇI ile müfredatta yer alan konulara bir başka açıdan bakacaksınız. Gözünüzden kaçmaması gereken noktalar için DİKKAT kutucuğu sizi uyaracaktır. DENEY-YORUM kutucuğunda konuyu pekiştirecek basit deneyleri, üniteyi toparlayan konu özetlerini ise SÖZÜN ÖZÜ kutucuğunda bulacaksınız.

Kitabınızda çok sayıda etkinlik de yer almakta...

Bu etkinlikler içeriklerine ve öğretme derecelerine göre alıştırma, inceleme, pekiştirme ve yazılıya hazırlık soruları olmak üzere dörde ayrılmıştır.

ALIŞTIRMA etkinlikleri konuya ısınmanızı sağlayan öğretici sorulardan oluşur. Konuyu daha detaylı öğrenmenizi sağlayacak türden sorular içeren etkinlik İNCELEME'dir. PEKİŞTİRME etkinlikleri konunun daha önceki konularla da ilişkilendirilmesini sağlayan sorulardan oluşur. YAZILIYA HAZIRLIK etkinlikleri ise yazılıda çıkabilecek soruları kapsar. Eğlenirken öğrenmenizi sağlayan BULMACA etkinlikleri konuyu tekrar etmenizi sağlayacak. Ayrıca her ünitenin sonunda kendinizi deneyebileceğiniz bir SINAV bulacaksınız.

Üniversiteye giriş uzun soluklu bir maraton gibidir. Kitabınız size, hem okulda yardımcı olacak, hem de üniversiteye hazırlık için iyi bir temel oluşturacaktır.

Çalışmanızda başarılar diliyorum...


Hande Banu ÖZTÜRK
Stok Kodu
9789944364362
Boyut
195-275
Sayfa Sayısı
320
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2010-09
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat