Hizbullah İşgalcilerin Korkusu Ortadoğu’nun Yeni Ordusuİşgalcilerin Korkusu Ortadoğu'nun Yeni Ordusu

%20
Hizbullah,Halil Çelik

'Biz ulusal onurumuzu ve vatanımızı korumak peşindeyiz. Eleştirilsek bile Lübnanlı hiçbir grup veya şahısla hiçbir şekilde siyasi mücadele içine girmiyoruz. Bu eleştirilerden bazıları incitici olabilir; ama biz gerçekleri açıklıyoruz. Biz, Siyonist rejimin medyasına hiç aldırış etmiyoruz. Daha önce de açıkladığım gibi Lübnan hükümetinden siyasi çekişme içerisine girmemesini ve ulusal birliğini korumasını istiyorum. Çünkü bu şekilde ülkemizin çıkarlarına hizmet edebiliriz. Bazı hassasiyetleri tahrik eden adımlar atıldı ve bunlar gerçekleri tartışmaya açtı; bunlar bize hizmet etmiyor. Direnişçi mültecilerden ve aziz vatandaşlarımızdan bir isteğim olmuştu. Bugün de altını çizerek onlardan şunu istiyorum. Bugün yaşamakta oldukları mekana, bulundukları yerlerdeki halkın adap ve erkanına dikkat etsinler. Şunu bilin ki size ev sahipliği yapanlar size hizmet etmektedir. Sizin de onların dinlerini ve öğretilerini dikkate almak gibi bir göreviniz bulunmaktadır. Halkın içerisinde karışık/ılığa sebep olacak şeylerden kaçınmalısınız. Bu tür sorunlar çıkarsa bu Siyonist rejime hizmet olur. Bu meseleler Siyonist rejimin hedeflerini gerçekleştirmesine sebep olur.'
Hasan Nasrallah
Bu kitapta dünyanın en büyük ordularında biri olan İsrail'e karşı direnen ve işgalcileri korkutan buna karşılık ezilenlerin cesaretlenmesine de neden olan Lübnan'daki bir direniş hareketinin kuruluş öyküsü Türkiye'de ilk kez ele alınmakta. Ortadoğunun bizim için önemi, geçmişte yaşanan talihsizlikleri ve pişmanlıkları, Lübnan'da yaşanan 34 günlük işgalin perde arkasını, savaşa tanıklık eden kişilerin izlenimlerini de okuduğunuzda Lübnan'daki Hizbullah'ın Türkiye'deki Hizbullah'tan tamamen farklı ve Lübnan'da işgalcilere karşı direnen bir Kuva-i Milliye Hareketi olduğunu yine bu kitapta görmüş olacaksınız.
El- cezirenin hazırladığı “hizbullah dosyası' nın çevirisinden, birçok önemli ismin yazı ve söyleyişlerinden hareketle ortaya çıkan bu kitap bir ilk olması açısından ayrı bir öneme sahiptir.
(Arka Kapak)

Stok Kodu
9789752640771
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
144
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-10
Çeviren
Halil Çelik,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat