Küresel Bir Din Projesi Olarak Moonculuk Tek Din, Tek Dil ve Tek Millet Oluşturma ProjesiTek Din, Tek Dil ve Tek Irk Oluşturma Projesi

%20
Moonculuk / Küresel Bir Din Projesi Olarak,Mustafa Bıyık
Mooncular düzenledikleri uluslararası ve ırklararası toplu nikah törenleri ile daha önce yazılı ve görsel basınımızda kısmen yer almalarına rağmen, ilk defa 20 Mart 2002 tarihli Ankara Sheraton Otel'deki toplantıları ile Türk kamuoyunda büyük yankı uyandırmış ve ülkemizdeki faaliyetleri, haftalarca TV kanallarında hararetli tartışma programlarına ve gazete sütunlarına taşınmıştır. Toplantıya katılan veya bunlarla bağlantısı olduğu söylenen bazı şahsiyetler çeşitli TV programlarına katılmalarına rağmen, tartışmalarda Moonculuğun teolojik yönüne değinilmemiş, yüzeysel politik iddialarla bilgi boşluğunu doldurmak bir tarafa zihinler daha da karışmıştır. Çünkü bu yeni küresel dini akımla ilgili tek bir şey bilinmiyordu.
Dışa yönelik söylemlerinde barış ve kardeşlikten sözetmelerine karşın, zaman zaman CIA ve KCIA (Güney Kore Haber Alma Teşkilatı) ile ilişkilendirilmeye çalışılan, güçlü bir medya ve finansman imparatorluğuna sahip olan ve fabrikalarında M16'lar dahil olmak üzere çeşitli askeri silahlar üreten Mooncular, acaba kendi ifadeleriyle sadece masum bir dinsel hareketin temsilciliğini mi yürütüyorlar? Bunlar kimdirler? Moonculuk Türkiye'deki tanımlaması ile bir tarikat mı, yoksa siyasal bir örgüt ya da teokratik ve küresel bir dünya devletinin öncülüğünü yapan bir din midir? Kurucusu kimdir? Öğretileri ve faaliyetleri nelerdir?
Elinizdeki bu kitap akademik bir bakışla, kendisini özelde Hıristiyanlığın, genelde de bütün dinlerin kurtarıcı mesihi ve eşiyle birlikte insanlığın “Gerçek Ebeveynleri“ olarak gören Moon'u ve liderliğini yürüttüğü Moonculuğu bu sorular çerçevesinde ortaya koymaya çalışmaktadır.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758618385
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
207
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2002-07
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat