Yüz Yıllık Türk Şiir Atlası 2 Cilt Takım

%20
Yüz Yıllık Türk Şiir Atlası 2 Cilt Takım,Özcan Ünlü

Liste Fiyatı : 30,00 TL
İndirimli Fiyat : 24,00 TL
(Bu ürünü aldığınızda 24 puan kazanacaksınız)
   24

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Yüz Yıllık Türk Şiir Atlası Cilt: 1
'Yüz Yıllık Türk Şiir Atlası, Türk edebiyatında bir ilki gerçekleştirmeyi hedefliyor. Bugüne kadar hazırlanan antolojilerin düştüğü ciddi hataları tekrarlamamaya çalışırken, belli bir kesimin, grubun ve ideolojinin sözcülüğünü yapmamaya da özen gösteriyor. Türk şiirine katkı sağlamış, eserleriyle okuyucularını bulmayı başarmış bütün şairlere sayfalarını açmayı deneyen Yüz Yıllık Türk Şiir Atlası, basit algı körlüğü ve kan davası haline getirilmiş ideolojilere iltifat etmeden ve hiçbir komplekse girmeden Türk şiirinin bir asırlık dökümünü objektif bir anlayışla gözler önüne sermeyi deniyor.
Sedeflerinde Saklı İnciler
Maviye dokunduk biz
Avuçlarımızdan dökülen gökkuşağı
Güvercin kanadına takılı
Geç kalmış ümitlerimiz olsa da
Sevdanın kekiğe banıldığı yerdeyiz
Zeytin dalı barışıklığı
Çiçek açan gönül sayfamızda
Edep verecekleri yaşamak
Çeyiz sandıklarında bekleyen saadet
İkinci baharda
(Tanıtım Yazısından)
Yüz Yıllık Türk Şiir Atlası Cilt: 2
'Yüz Yıllık Türk Şiir Atlası, Türk edebiyatında bir ilki gerçekleştirmeyi hedefliyor. Bugüne kadar hazırlanan antolojilerin düştüğü ciddi hataları tekrarlamamaya çalışırken, belli bir kesimin, grubun ve idelojinin sözcülüğünü yapmamaya da özen gösteriyor. Türk şiirine katkı sağlamış, eserleriyle okuyucularını bulmayı başarmış bütün şairlere sayfalaını açmayı deneyen Yüz Yıllık Türk Şiir Atlası, basit algı körlüğü ve kan davası haline getirilmiş ideolojilere iltifat etmeden ve hiçbir komplekse girmeden Türk şiirinin bir asırlık dökümünü objektif bir anlayışla gözler önüne sermeyi deniyor.
Eser, bugüne kadar çıkmış antolojilerden yayımlanmış kitaplara, dergilerden belli bir şiir düşüncesi etrafında toplanmış şairlere kadar hiçbir ayrım gözetmeden, en uçtan en merkeze bütün şairleri kucaklıyor.
Okurlarını gerçek şiirle buluşturma iddiasını da taşıyan antoloji, Türk edebiyatının 1000'e yakın şairini sayfalarında ağırlıyor. Okuyucuya düşen ise, şairlerin izini sürerek, gerçek şiirle buluşmak...'
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758618978
Sayfa Sayısı
535
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2000-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat