Maden ve Define DetektörleriUygulamalı Elektronik Kitaplar 4

%5
Maden ve Define Detektörleri,H. Veysel Güleryüz
Maden ve define detektörü denilince ilk akla gelen, toprak altında gömülü hazineleri bulmaya yarayan bir cihazdır. Halbuki, bunların çok daha geniş bir kullanım alanı vardır. Maden yataklarının butunması, su ve gaz borularının bulunması, kumda ya da sığ sularda kaybolan kıymetli eşyaların bulunması, duvarda sıva altındaki elektrik kabloları ile su ve gaz borularının izfenmesi gibi sivil amaçlarla kullanıldıkları gibi, gömülü mâyınların bulunması gibi askeri amaçlarla da kullanılırlar.

Piyasada satılan maden detektörlerinin bir kısmı, gösterişli olmalarına rağmen, satıcıların abartılı övgüleri ile anlatılan özelliklerin çoğuna sahip değildirler ve bunların kontrolu da pek kolay olmaz.

Kitabımızda maden detektörlerinin ne gibi özelliklere sahip olması gerektiği, nasıl kullanılabilecekleri anlatılmakta ve örnek devreler verilerek, kendi maden detektörünü yapmak isteyenlere yardımcı olunmaktadır.

Ayrıca kitabımızın sonundaki eklerde "Define Arama Yönetmeliği" ile "Yargıtay Ceza Dairesinin" maden detektörferinin kullanımının suç olmadığına dair kararı yer almaktadır.

Kitabımın maden detektörleri ile ilgilenenlere yararlı olacağını umuyorum.
Stok Kodu
9789755113150
Boyut
145-195
Sayfa Sayısı
189
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2003-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat