Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi Söyleşi, Panel ve Sunum Yıllığı 2007
2000 yılı Aralık ayında faaliyete geçen Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi'nin temel amacı, sinema bölümü bulunmayan Boğaziçi Üniversitesi'nde, sinemaya ilgi duyan öğrencilere kendilerini geliştirebilecekleri bir ortam yaratarak ve sinemanın farklı alanlarında fikir aşamasından üretim aşamasına kadar kendilerinin yürütecekleri çalışmaları yapmaları için gerekli koşulları hazırlamaktır.
Yıl içinde Film Merkezinde yapılan söyleşi, panel ve sunumlar gönüllü öğrenciler tarafından deşifre edilmekte ve ortaya çıkan metinler yıllık olarak bir kitapta toplanarak yayımlanmaktadır.
2007 yılında Park Chan Wook, Gus Van Sant, Çağan Irmak, Lale Mansur, Sinan Çetin, Yılmaz Erdoğan, Güven Kıraç, Yağmur Taylan, Durul Taylan, Sırrı Süreyya Önder, Özgü Namal, Doğu Yücel, Hasan Cemal, Müşfik Kenter ve Füruzan, Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi'ne konuk olmuş ve birikimlerini öğrencilerle paylaşmışlardır.
Her yıl yayımlanan bu kitabın özellikle sinemacıların seslerini ilk elden duyurmasıyla Türkiye'deki sinema yazınındaki önemli boşluklardan birini dolduracağını ümit ediyoruz.
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789756193815
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
646
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-04
Çeviren
Bülent Gözkan,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat