Kuğunun Son Ötüşü Çanakkale Destanı The Last Cry Of The Swan The Legend of Çanakkale (Ciltli)

%25
Kuğunun Son Ötüşü Çanakkale Destanı The Last Cry Of The Swan The Legen

Liste Fiyatı : 90,00 TL
İndirimli Fiyat : 67,50 TL
(Bu ürünü aldığınızda 67 puan kazanacaksınız)
   67

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Milletlerin yaşamında ve tarihin oluşumunda bazı mekanların ve olayların ayrı bir önemi ve değeri vardır; bunlardan biri, Fatih Sultan Mehmet'in Osmanlı Devleti topraklarına katarak, bir çağı kapatıp yeni bir çağı açtığı Asya kıtasıyla Avrupa kıtasının kucaklaştığı yerde, bir taç gibi oturan, tabii ve tarihi güzellikleri içinde, dünyanın en güzel şehri İstanbul; diğeri ise, bir destan şehri olan Çanakkale'dir.
Bilindiği gibi, Çanakkale Zaferi hem tevhidi kurtarmış, hem de Türklerin yok olmasını önlemiştir. Atalarımız Anadolu topraklarında, Selçuklu'dan Osmanlı İmparatorluğu'nu, Osmanlılar'dan yepyeni bir devlet olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin doğmasını sağlayarak, Türklüğün, Anadolu topraklarınnda bin yıldan bu yana egemen olmasını gerçekleştirmiştir.
Ayrıca, bu güçlü Cumhuriyet Devletini kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk gerçek yönü ve dehasıyla Çanakkale topraklarında doğmuş ve buradan Türklerin boğulmayacağını haykırmıştır.
Some places and events carry a separate importance in the lives of nations and in the creation of history. One of these events was the addition of the most beautiful city in the world, the crown at the meeting point of Asia and Europe, Istanbul, to the Ottoman Empire by Mehmet the Conqueror; whereas the other, was the city of legends, Çanakkale.
As it is known, the Battle of Çanakkale not only rescued unity, but also prevented the elimination of the Turks. By establishing first the Seljuks, followed by the Ottoman Empire and the Republic of Turkey, our ancestors succeeded in the continuation of Turkish sovereignty on Anatolian soil, for more than one thousand years.
In addition, the founder of the Republic, Veteran Mustafa Kemal Atatürk, was born with his real genius and vision on Çanakkale soil, and it was here that he cried out that the Turks would never be suffocated.
(Sunuş'tan)
Stok Kodu
9789754511857
Sayfa Sayısı
319
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
1999-12
Çeviren
Ayşe Turgut,
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
Kuşe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat