Yüzyılların 100 Kitabı Dünden Bugüne İnsanlığın Düşünsel Serüveni Antik Çağdan Günümüze Düşünce Tarihi (Ciltli)Dünden Bugüne İnsanlığın Düşünsel Serüveni

%15
Yüzyılların 100 Kitabı,Martin Seymour
Dinden bilime, felsefeden matematiğe, şiirden tiyatroya, mantıktan tarihe, siyasal ideolojiden iktisada, sosyal bilimlerden psikolojiye kadar insanlık tarihinin bütün alanlarında iz bırakmış 100 eser.
I Ching > Eski Ahit > İlyada ve Odysseia > Avesta > Konfüçyüs'ten Seçmeler > Aristoteles ve Metafizik < Herodot Tarihi > Devlet Hakikat İncili > Kuran-ı Kerim > Kabala > İlahi Komedya > Deliliğe Övgü > Hükümdar > Gargantua ve Pantagruel > Denemeler > Don Kişot > Yeni Organon > Hamlet > Metot Üzerine Konuşma > Leviathan > Etika > Doğa Felsefesinin Matematik İlkeleri > İnsan Doğası Üzerine Bir İnceleme > Ansiklopedi > Candide > Ulusların Zenginliği > Saf Aklın Eleştirisi > İtiraflar > Ruhun Fenomenolojisi > Savaş Üzerine > Komünist Manifesto > Türlerin Kökeni > Savaş ve Barış > Böyle Buyurdu Zerdüşt > Düşlerin Yorumu > Pragmatizm > Görelilik Kuramı > Dava > İstihdam, Faiz ve Para Genel Teorisi > Varlık ve Hiçlik > İkinci Cins > Sibernetik > 1984 > Sözdizimi Yapıları > Bilimsel Devrimlerin Yapısı > Kadınlık Mitosu > Kızıl Kitap
... ve dinden bilime, felsefeden matematiğe, şiirden tiyatroya, mantıktan tarihe, siyasal ideolojiden iktisada, sosyal bilimlerden psikolojiye kadar insanlık tarihinin bütün alanlarında iz bırakmış başka eserler.
(Arka Kapak)
Yayınevi'nin Notu: Kitabın basım tarihi, bir baskı hatası nedeniyle Şubat 2000 olarak çıkmıştır. Doğrusu Mayıs 2000'dir.
Stok Kodu
9789757004202
Boyut
195-225
Sayfa Sayısı
587
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2000-02
Çeviren
Özden Arıkan,
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat