Anne ve babalar gelişmekte olan çocuklarının büyüdüğünde nasıl biri olacağını sık sık düşünürler. Çocukların büyüme süreci aynı açık denizlerdeki gibi ağır dip akıntılarıyla sürüklenir; okul öncesi dönem, ergenlik, iş hayatı ve daha ileriki hayat arasındaki dalgalarla çalkalanır. Gelen her çağ kendine özgü sıkıntıların yanısıra eşsiz fırsatları da beraberinde getirir.
Çocukların bir sonraki dalgayı aşabilmeleri, hayatlarının ileriki dönemlerinin gereksinimleri ile baş edebilmeleri için donanımlı olmaları gerekir. Bu donanımlar, bazılarının karşılaştıkları bir sorun karşısında kanatlarını açıp uçmalarını sağlarken,diğerlerinin kanatlarını çırpma fırsatı bulamadan sakatlanmasına hatta baş aşağı düşmesine yol açar.
Hayata Hazır Gençler Yetiştirmek; Gençlere, kendi kanatlarıyla uçabilmeleri, ilerideki iş hayatlarında duvara toslamamaları ve bu dönemin sorunlarıyla rahatlıkla başa çıkabilmeleri için, büyüme yolculuğu sırasında kazandırılması gereken donanımlar ve bu süreçte gençlerin nasıl desteklenip teşvik edileceği hakkında ebeveynler ve eğitimciler için rehber bir kitaptır.
(Basın Bülteni'nden)
Stok Kodu
9789757004493
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
360
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-11
Çeviren
Zeliha Babayiğit,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat