Huzurlu Yaşama Sanatıİyi Günde, Kötü Günde İçinizdeki Yaşam Sevincini Koruyun

%15
Huzurlu Yaşama Sanatı,Toksöz Bayram Karasu
İnsanlar genellikle mutluluğu hiç olmadık yerlerde ararlar. Mal, mülk ve para ve iktidar elde ederek içlerindeki çatışmayı çözmeye çalışırlar ama sonunda elde ettikleri şey tatminsizlik ve eksiklik hissidir. Aradıkları ama kolayca dile getiremedikleri “şey“ ise ellerinden sürekli kaçıp gider. Evlenir, boşanır, aşk maceraları yaşar, yaptıkları işleri, yaşadıkları kentleri değiştirirler. Ama her değişiklikle birlikte mutsuzluğun ve huzursuzluğun geçici olarak azaldığını, iç kemiren bir huzursuzluğunsa geri geldiğini görürler.
Yazar Toksöz B. Karasu, günümüzde yaşanan hızlı hayatı ve kovalamacayı bu sözlerle tanımlıyor ve kitabında mutluluğu yakalayıp huzurlu bir yaşama kavuşmanın yollarını anlatıyor. Huzurlu Yaşama Sanatı, hayata bakış açınızı değiştirip belki de uzun süredir düşünmediğiniz hatta unuttuğunuz şeyleri size hatırlatarak, hayatınızın iyi ve kötü gününde yaşama sevincinizi nasıl koruyacağınızı anlatan bir kitap.
(Tanıtım Bülteni'nden Alıntı)
Basından...
Bayram Karasu'nun 'Huzurlu Yaşama Sanatı' kitabı Amerika'da BEST SELLER oldu
New York Times'ın kitap ekinde 'best seller yazarların okuduğu yazar' olarak takdim edilen Bayram Karasu anlatıyor:
(27 Şubat 2006 Pazartesi)
* Bu benim 15'inci kitabım. 'Huzurlu Yaşama Sanatı' adlı kitabım Amerika'da best seller oldu. Bildiğim kadarıyla Türkiye'de ikinci baskısını yaptı.
* Yanlış anlamalar yüzünden ve öfkemize yenik düşerek hayatı kendi kendimize çok daha zor bir hale getiriyoruz. Aslında mutlu olmak çok basit. Bunu insanlara anlatabilmek için böyle bir kitap yazmaya karar verdim.
* Mutluluğa giden yol inanmaktan geçiyor. İnançlı olmayanlar zengin ya da daha başarılı olabilir. Ancak mutlu olamaz. Çünkü Tanrı'ya inananlar hayata daha olumlu bakıyor. Bu da onların daha mutlu ve uzun bir yaşama sahip olmasını sağlıyor.
* Tanrı cömert ve bağışlayıcıdır. Mutlu olmak için cömert olun, başkalarının hatalarını affedin, mahremiyete önem verin, mükemmeliyetçi olmayın, herkesi kusurlarıyla kabul edin. Basit ve sıradan yaşayın.
* Evlilikte yapılan en büyük hata kişinin karşısındakini değiştirmeye çalışması. Kimsenin mükemmel olmasını beklemeyin. Mükemmeli ararken elinizdekileri kaçırabilirsiniz. Evliliğin uzun ömürlü olmasının sırrı affetmek ve unutmaktan geçiyor. Eşler birbirlerinin hatalarını unutmalı ve affetmeli. Birbirlerinin hatalarına katlanmalı. Mutluluk emek ve kararlılık ister. Kendinizi sekse değil, sevgiye endeksleyin. Çünkü yıllar geçtikçe seks evlilikte önemini kaybeder. Üç beş yıl geçtikten sonra birbirinize “Sen bunu yapmıştın“ cümleleri kurmayın.
Haber: Vatan gazetesi, 27 Şubat 2006
Stok Kodu
9789757004424
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
256
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2004-01
Çeviren
Handan Balkara Çevikus,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat