Küçük Oteller Kitabı 2001 The Little Hotel Book Türkiye’nin En Güzel Küçük Otelleri The Best Small Hotels in Turkey

%25
Küçük Oteller Kitabı 2007,Sevan Nişanyan
2001 baskımızda 33 yeni otel yer alıyor. Buna karşılık geçmiş baskılarımızda yer aldıkları halde kapanan, el değiştiren, ya da okurlarımızın beklentilerine cevap veremeyerek eleştirilere konu olan 16 işletme kitaptan çıkarıldılar. Geri kalan otellerimizin tümünü yeni baskı için bir kez daha ziyaret ederek, yenilik ve değişiklikleri not ettik.
The current edition of The Little Hotel Book incorporates 33 new entries. 16 hotels which figured in last year's edition were dropped either because they went out of business or no longer satisfied our criteria of size, charm and good management. All other entries were re-checked thoroughly and updated for this edition.
Nasıl seçtik?
Seçimlerimizde sübjektif etkenler mutlaka rol oynadı. Bazen güzel bir anı, bazen ev sahibiyle yaptığımız söyleşi, bir oteli kitaba alıp almama kararımıza yön verdi. Yine de, belirli objektif ölçülerden çok sapmamaya çalıştık.
Ana düşüncemiz, çağdaş bir çift veya genç ailenin keyifli bir tatil geçirebileceği yerleri seçmek oldu. Daha çok gelip geçici konaklamaya uygun olan yerleri bu nedenle liste dışı bıraktık. Deniz, güzel bir bahçe - en azından sevimli bir avlu - keyifli ortak mekanlar, doğada yürüyüş ve spor imkanı gibi unsurları hesaba kattık.
Seçtiğimiz otellerin büyüklüğüne (daha doğrusu küçüklüğüne) özellikle dikkat ettitk. Aradığımız bireysel ilgli ve özeni belirli bir boyutun üzerindeki kuruluşlarda bulamayacağımıza kanaat getirdi. Bundan ötürü 25 odayı aşan otelleri - çok özel birkaç örnek dışında - bu kılavuza dahil etmedik.
The Little Hotel Book is an independent guide to small, charming, individual and truly extraordirnary hotels around Turkey.
It is independent in the sense that the authors alone are responsible for the choice of hotels and the commentary, guided largely by their nose - and a few guidelines as sketched below.
Small means 25 rooms or less, although in a few very special cases we stretch that limit upward into the forties and fifties. We use the word hotel for just about every type of short-term accomodation from luxury boutiques to modest family-run “pensions“. We include self-catering “aparts“ as well as a wilderness camp and some providers of serviced short-term house rentals.
(Kitabın İçinden)
Stok Kodu
9789755213767
Boyut
115-215
Sayfa Sayısı
348
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2001-03
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
Kuşe
Dili
Türkçe, İngilizce
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat