Yeryüzü ve Deprem (VCD + Kitap) Dünyanın oluşumundan günümüze yeryüzünün hikayesi
Deprem nedir'
Dünyada ve Türkiye'de Depremler

17 Ağustos Deprem Belgeseli / Video CD
(Ön Kapak)

Dünya'yı tanımaya yönelik okul bilgilerimiz yeterli mi'

Yeterli olmadığını 17 Ağustos 1999'da yaşadağımız deprem felaketinden sonra çok iyi anladık. Günlük sohbetlerdeki deprem ile birbirine benzemiyordu.

Birçok yabancı yayın kuruluşu ile işbirliği yaptık ve Türk bilim insanlarının katkılarıyla bu kitabı oluşturduk. Önce, dünyanın oluşumundan başlayarak "bastığımız yer"i iyi tanımamız gerektiğine karar verdik. Deprem olgusunu anlatmak böylece daha da kolaylaştı. Kitabı, herkesin anlayabileceği bir dille yazmaya büyük özen gösterdik. Her düzeyde insanın anlamasını kolaylaştıracak illüstrasyon, grafik ve hava fotoğraflarıyla eserimizi renklendirdik ve zenginleştirdik.

"Depremin değil, binaların öldürdüğü" bilgisinden yola çıkarak, bundan sonra yaşanacak depremlerin en az maddi ve manevi zararla atlatılması, çalışmaya katılan herkesin ortak amacı oldu. Ve bu kitap, bu amaca yönelik deprem bilincinin oluşturulmasında küçük bir katkı sağlayabilecekse, en büyük mutluluğumuz olacaktır. Bu kitabı ve belgeseli, depremde yitirilenlerin anısana adıyoruz.
(Arka Kapak) Yeryüzü ve Deprem (VCD + Kitap), Boyut Yayın Grubu, 9789755213798
Stok Kodu
9789755213798
Boyut
230-310
Sayfa Sayısı
231
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat