Zülfü Livaneli Besteleri Nota Kitabı'nın önemli bir ihtiyaca cevap vereceğini umuyoruz. Nota Kitabı yayıncılığında Boyut olarak ilk kitabımız. İcracı müzisyenlerin kolay kullanımına yönelik tasarlanan nota kitaplarına devam etme arzusundayız. Nota kitaplarının müzik dünyasının zenginleşmesine, kalitenin artmasına hatta telif haklarının korunmasına kadar bir dizi yararları olacağına inanıyoruz.
Bugün dünya ticaretinde önemli bir yeri olan müzik endüstrisinin batıda ve özellikle Amerika'da Nota Yayıncılığı ile başladığını biliyor muydunuz? Bitirmekte olduğumuz 1900'lü yıllara gelinceye değin besteciler, eserlerini Nota Yayıncılarına dinletirler, yayıncı bestenin notalarını yayınlamaya değer nitelikte bulursa beste, notalarının yayımı ile birlikte tescil edilmiş olurdu.
Eserin doğru icra edilip edilmediğinin tek ölçütü notalarına ne kadar sadık kalındığı ile ilgilidir. Günümüz Türkiye'sinde nota bilmeyen bestecilerin (!) ünlü olabildiği bir ortamda Nota Kitabı Yayıncılığı ayrı bir önem taşıyor. Kalıcı eserlerin, doğru icra ve yorumları için nota basımlarının önemli olduğunu düşünüyoruz. Ünlü Türkiye sınırlarını aşan, besteleri dünyaca ünlü solistler tarafından seslendirilen Zülfü Livaneli Besteleri Nota Kitabı'nı yayınlamak ve bir ilki başlatmak bizim için ayrı bir onur kaynağı.
(İç Kapak)
Zülfü Livaneli'nin seçme eserlerinden oluşan nota kitabı “Livaneli Besteleri“ ikinci baskısıyla müzikseverlerin karşısında.
“Ada“dan “Güneş Topla Benim İçin“e, “Yalnız İnsan“dan “Özgürlük“e, “Merhaba“dan “Neylersin“e klasikleşmiş Livaneli şarkılarının notaları ve sözlerini bulabileceğiniz kitap, bu şarkıların en doğru biçimde icra edilmelerini hedefliyor. Kalıcı eserlerin doğru yorumlanmasında Nota Kitabı Yayıncılığı'na ayrı bir önem atfeden Boyut Yayınları “Livaneli Besteleri“yle bu alanda bir ilki gerçekleştiriyor.
Besteleri Joan Baez, Maria Farandouri, Kate Westbrook, Zeki Müren, Sezen Aksu ve Önder Focan gibi yurtiçi ve yurtdışından pek çok sanatçı tarafından yorumlanan Livaneli'nin 77 bestesini bir araya getiren kitap, bizleri özgün ve yalın bir müziğin tanıklığına çağırıyor. İçeriği ve baskı kalitesiyle müzisyenlerden büyük ilgi gören “Livaneli Besteleri“, ikinci baskıya eklenen yeni bestelerle çok daha zengin bir içerik sunuyor.
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9799752301824
Boyut
210-297
Sayfa Sayısı
168
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-06
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat