(Şah-ı Nakşibend Hazretlerinin Evrâdı)
-Aslı-Arapça Okunuşu- Türkçe Anlamı-
Allah'ım! Yaşarmayan gözden, ürpermeyen gönülden, korkmayan kalpten, komşuya yardım etmeyen kişi olmaktan sana sığınırız.
Allah'ım! Bize sırlarını öğret, bize nurlarının elbiselerini giydir, bizi lütuflarının rumuzlarına daldır, üzerimize ihsânlarını bol bol yağdır.
Ey nurların Nûru, ey lûtfu keremi bol olan Latif! Ey ayıpları örten Settâr, senden, peygamberlerin meş'alesini, evliyanın şamdanı, asfiyanın dolunayı, insanların ve cinlerin güneşi, doğunun batının ışığı olan seyyidimiz, Efendimiz Hazret-i Muhammed (s.a.v)'e salat ve selam etmeni, varlıklarımızı irfan semasına yükseltmeni, bütün organlarınuzı ihsan makamına çıkarıp orada sabit kılmanı istiyoruz, lütfeyle ya Rabbi.
Ya Allah! Ya Nur! Ey rahmeti bol olan Vâsî!
Ey tekrar tekrar bağışlayan Gâfur!
Ey, gökler emri ile oluşan, yeryüzü kudreti ile düzelen, yalçın kayalar hikmeti ile sabit duran, Ay ve güneş fazlı ile aydınlatan! Ay, Güneş ve yıldızların ışıklarını aldığı, bulutların şimşek çakarak rahmet yağdırdığı ismin hürmetine, senden, bizi himayene alıp korumanı ve bize, bizi ve çevremizi aydınlatacak nur vermneni istiyoruz.
Stok Kodu
9789758811002
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
80
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2003-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe, Arapça
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat