Çağ açmak,evrensel nitelikli yeni bir dönemin başlamasını sağlamak demektir. Bu kitapta kaçınılmaz bir çağ açma mücadelesinin başlangıç ve yaratılış öyküsü dile getirilmektedir.
Yalnız, elinizdeki kitabın amacı, bu öyküyü okura bir kez daha anlatmak değildir. Amaç toplumumuzun 2000 li yıllarda çağı yakalama yolunda, yakın tarihimizle günümüz arasında bir karşılaştırma yapılmasının kaçınılmaz hale geldiğini sergilemekten ibarettir.
"ATAÇAĞ" yaratılan yeni bir çağın bozulmuşluğa, çürümüşlüğe, duraganlığa da değil, düpedüz GERİYE DOĞRU GİDİŞE karşı duyulan tepkiyi ve sabrı karakterinde taşıyan insanımızın, artık dayanma gücünün giderek yok olduğunun bir göstergesidir.
Bu kitap çağdaş dünyada köklü bir mücadele sonucu kendine yer açan ve ATAÇAĞ adını verdiğimiz yeni ve sonsuz bir sürecin başlangıcı içinde Avrupa gazetelerinin; "GENÇ TÜRKİYE CUMHURİYETİ BUGÜN ASYA KAPILARINDA BİR AVRUPA DEVLETİ OLARAK BATI MEDENİYETİ Nİ TEMSİL ETMEKTEDİR." şeklinde kaleme alınan yazıları karşısında, aradan seksen yıl gibi bir süre geçtikten sonra bugün nasıl olup da "Türkiye bir Avrupa Devleti midir, Avrupa Birliğine kabul edilebilir mi?" gibi tartışmalarla yüzyüze gelinmektedir? Evet bu kitap daha çok bu gerileyişin muhasebesini yapmayı hedef almıştır.
Stok Kodu
9789752861756
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
312
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-02
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat