...Bütün seyirciler 3 yaşındaki bu ufaklığın hareketliliğine hayran kalmıştı. Top ayağında iken ulaştığı hız inanılmazdı: topu olağanüstü kontrol ediyordu ve kafasını kaldırıp inanılmaz asistler yapıyordu. Çok yetenekli bir oyuncuydu ve aynı zamanda zekiydi. Leo Messi sessiz bir çocuktu, devamlı topla yapacaklarını hayal ederdi ve sonra da sahada çıkar aynılarını yapardı. Oyun alanına ayak bastığı anda konsantre olurdu ve ayakları o sahanın sahibi olurdu.
...Leo, iğneleri kendi kendine yapıyordu. Bir diabet hastası gibi iğnelerle geziyordu. Fakir ailesinin, o şırıngalar için ne fedakarlıklar yapıp, nelerinden kıstığını çok iyi biliyordu. On bir yaşında büyüme hormonunun ne olduğunu ve eksikliklerinin ne ifade ettiğini çok iyi biliyordu. O diğer oyunculara göre oldukça ufaktı. Yüzlerce kez formanın ve şortun ona ne kadar büyük olduğu dikkatini çekmişti, ama hiç onun bedeni yoktu.
Küçük olması Leo'yu daha fazla savaşmaya itmişti. Kendini göstermek için diğerlerinin üç katı çalışması gerekiyordu ve yapıyordu da...
Kendi kendine hep: “onlar iki adım atıyorsa benim dört adım atmam lazım“ diyordu.
Bir gün bu durum onun en büyük avantajı olacaktı.
....2009'da Barça hem La Liga'yı, hem Kral Kupası'nı, hem Şampiyonlar Ligi'ni, hem İspanya Süper Kupası'nı, hem de UEFA Süper Kupa'yı alıyordu. UEFA Messi'yi yılın futbolcusu seçmişti. İnanılmaz bir yıldı ve Messi dünyanın tartışmasız en büyük yıldızıydı.
Messi patlıyordu...
Ve daha da patlamaya devam edecekti...
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9786055890605
Boyut
135-180
Sayfa Sayısı
104
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-09
Çeviren
Sibel Özdemir,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat