Tanrı'nın Şifresi tek bir amaç için yazılmıştır: insanlık ailesini farklılıklarımıza dayalı olarak bölen herşeyden çok daha üstün olan tek bir birlik ilkesini net ve basit bir şekilde gözler önüne sermek.
Bugün bilinçli bir yaşam ve güçlerimizi yanlış kullanmamız sonucu olmakta olan neslimizin tükenişi arasında bir seçim yapmalıyız. Bu kitap bir seçimimiz olduğuna inanmamız için bir neden olduğunun ve bir zamanlar üstesinden gelinilemez olan global ailemiz içindeki farklılıkları birleştiren tek bir ismin gücünün hikayesidir. Bilimin, teknolojinin ve barışın varlığının türümüz tarihindeki bu en büyük sorgulamasına girerken Tanrı'nın Şifresi bir çözüm olma niyetinde değildir. Farklılıklarımızla ilgili bu derece vurgulamaların yaşandığı günümüzde, bu kitap sadece bir başlangıç noktası olmayı amaçlamaktadır.
Bilimimiz ne kadar ileri görünürse görünsün, günümüzün en büyük beyinleri bugünkü anlayışlarımızın eksik olduğunu itiraf etmektedirler. Genetik kodun netliği, Einstein'ın enerji ve madde denklemleri ve internet iletişiminin mucizesi içinde, yaradılışa bilimsel olarak bakışımızda içleri doldurulmadan kalan boşluklar vardır. Ortak bir gözlemden alıntı yapmak gerekirse: Ne kadar çok keşfedersek aslında ne kadar az şey bildiğimizi o kadar çok anlıyoruz.
Yaşamın kendisinin DNA'sında saklı kadim bir dili yani “gerçek bir mesajı“ keşfetmek ne anlama gelirdi? Ya bir zamanlar geçmişimizle ilgili inanmış olduğumuz şeyler değişmek üzereyse...
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789944482141
Boyut
135-180
Sayfa Sayısı
288
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-04
Çeviren
Zeynep Esin,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat