Hey Gidi Günler / 70li Yıllar adlı kitabını gururla sunarız! Tunca'nın 70'li yıllarda HEY'de yayınlanan röportajlarından derlenen bu kitabın, genç müzisyenlere, genç gazetecilere ve 70'li yıllara dair bir ışık tutacağına inanıyor, keyifli okumalar diliyoruz..

EDİP AKBAYRAM, BABASINDAN NİYE BORÇ İSTEDİ'
Şarkıcı olmama kesinlikle karşı olan babam; gazetede Altın Mikrofon'un 12 finalisti arasında benim de fotoğrafımı görünce bana bir telgraf çekmişti: "Başarını kutlarım. Dile benden ne dilersen" diyordu. BEŞ BİN LİRA diledim ondan. Borç harç bulup göndermişti bana o parayı.. Elbise ve ayakkabı alarak yarışma ekibi ile birlikte Anadolu turnesine çıktım. Gaziantep'e girişimiz büyük olay olmuştu. Konvoylar yolumuzu şehre girmeden kesti. Hemşerilerimin elleri üzerinde üç kilometrelik yolu ne kadar zamanda geçtik inanın hatırlamıyorum. Yeni bir Edip doğuyordu.. diye anlatıyor Edip Akbayram.

ERKİN KORAY, HANGİ PLAĞINI TÜRK MÜZİĞİ LİSTESİNE GİRSİN DİYE YAPTI'
Erkin Koray, son plâğı olan 'Şaşkın'da yepyeni bir denemeye girmişti. Uzun zamandan beri Türkiye'de Batı Müziği'nin hatta en aşırı 'Underground' akımlarının önderi olarak gösterilen Erkin Koray, şimdi bütünüyle bunlara karşı bir plâk yapmıştı.

'Şaşkın'da Türk Müziği'nin yanı sıra Hint ve Arap ezgileri de seziliyordu. Hatta Erkin Koray, bu plâğı Türk Müziği listelerine girsin diye yaptığını bile söylemişti. Gerçekten Batı Müziği'ni hatırlatan en ufak bir tema bile yoktu ilk bakışta 'Şaşkın'da. Ancak; aslında Türk Müziği sazlarını, Arap ve Hint ezgilerini, Batı Müziği'nin yoğun ritmi içinde buluşturuvermişti Erkin Koray... Bu yüzden, bu plâk Batı Müziği listelerinde çoktan üst sıralara doğru yükselmeye başlamıştı bile.

HANGİ ŞARKICI ÇİÇEK YERİNE 70'LİK RAKI ALIR'
Fenerbahçeli Şükrü ve Galatasaraylı Samim'den sonra gazinocular şimdi de Galatasaray'ın ve Milli Takım'ın başarılı file bekçisi Yasin Özdenak'ın peşine düştü. Bir gazinocu, "Yasin'e 25 günlük program karşılığında 250 BİN LİRA verebilirim" dedi. Yani bir gecede tam 10 BİN LİRA!.. Peki, Yasin'e çiçek yerine 70'lik rakı gönderileceğini iddia eden ünlü spor adamı kimdi'

ALTIN GİTARLA ÇALINAN NİNNİYLE BÜYÜYEN ÜNLÜ ŞARKICI KİMDİ'
Yurdaer Doğulu'nun bekârlık günlerinden farklı olarak iki 'kişi' daha vardı şimdi ortada. Birisi 2.5 yaşındaki Ozan'ı, ikincisi birkaç günlük Kenan Cihan'ıydı. Tek zoruna giden şey de ninni söylemekti. Ama onun bir teklifi vardı: "Ninni yerine gitar çalsam olmaz mı'"... Kenan Doğulu'daki şu şansa bir bakar mısınız' Hangi bebek; milli bir gitaristin gitarının tellerinden dökülen nağmelerle büyümüştür bugüne kadar' S
Stok Kodu
9789944706025
Boyut
135-195
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-9
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat