Kung-fu mu Konfüçyüs mü'
Konfüçyüs peygamber miydi'
Peki Konfüçyüs, Türk müydü'

Malum olduğu üzere Konfüçyus'ün yazmaları geniş levhalar üzerine yazılmış sandıklarda muahafaza edilmiştir. Bunlardan bugüne kadar yalnızca Konfüçyus'un konuşmaları kitap olarak Türkçede yayınlanmış anlaşılmaz bir mantıkla seçki yapılma yoluna gidilmiştir. Bu kitap ise Konfüçyus'un konuşmalarının tam metnini ilk defa içermesinin yanı sıra Konfüçyus'un talebelerinin konfüçyanizme dair söylemlerini de ihtiva etmektedir.

Bu çalışma dünyaca ünlü Konfüçyus uzmanlarından Précis d'histoire de la philosophie chinois, prof. Fong yeou lan Histoire de chine, prof. W. EberhardLa philosophie de konfucius, liu wu-chiKonfuzius in selbszeugnissen und bilddokumenten, pierre do-dinhKungfutse, Schulgesprache Gia-yü, Richard WilhelmDas buch der sitte, li gi, Richard WilhelmLes trois religions de la chine, prof. W. E. Soothil'ın metinleri göz önünde bulundurularak yayıma hazırlanmış. Kitapta geniş bir çin tarihi ve kültürü ve ayrıca konfüçyusun soyağacı ve özel tarihi, yazıtlar kitabı, dersler ve töreler kitabı bir arada okuyucuya sunulmuştur.

Eser tüm dünyada konfüçyanizm konusundaki en geniş çalışmadır. Ayrıca eserin bu konuda konfüçyanizm ışığında liderlik ve çömlek temizleme sanatı yazarı serkan özburun tarafından edisyon&kritiğinin yapılması da altı çizilmesi gereken bir konudur.
Stok Kodu
9789944478069
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
278
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat