KAPAK YAZISI

Ortadoğuda binlerce yıldır, doğmayan güneşin çocukları, karanlığın acı dolu huzmeleriyle dünyanın dört bir yerine savruluyor. Güneş hep başkaları için doğarken, onlarsa çalınan hayatlarını geri almaya, yaşam denen mucizeyle yıkanmaya çalışıyorlar.

ÇALINAN HAYATLAR (Mülteci), güneşe giderek hayatını geri alan bir yazarın kaleminden çıkmış olağanüstü gerçek ve gerçekten de sarsıcı romanı... Gündemden hiç düşmeyen insani sorunların sürekli olarak yeniden oynandığı Ortadoğuda çalınan hayatlar bu romanla bir Ortadoğu destanına dönüşüyor.

Ayhan Özcimbit, 5 Mart 1969 yılında Ankarada doğdu, yirmi yaşına kadar Ankarada Dikmen vadisinin varoşlarında yokluğu, sefaleti, zulmü, (aile, okul ve sokak şiddetini) yaşadıktan sonra sırasıyla Antalya, Çankırı, Atrav (Kazakistan), Den Haag (Hollanda) kentlerinde yaşadı. Şu an Marmariste yeminli tercümanlık, turizmcilik ve yabancı dil eğitim danışmanlığı yapıyor. Yazarın yayımlanmaya hazır iki romanı daha mevcut.


"Ali'nin kişisel olarak tek arzusu Irak'taki karısı ve kızını (Hollanda'ya) getirmekti.
Bunu başarabilecek miydi?
Yoksa onlar hala Ortadoğu'nun bir türlü doğmayan güneşi yüzünden karanlıkta mı kalacaklardı?"

Dilleri, ırkları, dinleri farklı olsalar da, Arap, Kürt, Türkmen, Şiî, Sünnî, Ermeni, Asurî veya Keldani annelerin yüreği hep aynı yanıyordu.

Bu savaşlar, silahların en fazla üretildiği ülkelerce kışkırtılıyor ve işte bu masum, hayatları çalınan insanlar yurtlarından Batının ateş kusan silahlarından Batı'ya kaçınca da 'Niye geldiniz?' diye sorulabiliyor. Hatta göçün önüne geçilmeye çalışılıyordu."
Stok Kodu
9789944206600
Boyut
135-210
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Standart
Kağıt Türü
Standart
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat