İnsanlara Doğu'nun şiirleri okuyucuyu sarsmaz, öfke ve hınç gibi etkin duygulanımların istasyonuna uğratmaz. Sorunu, derin bir kuyunun durgun suyu gibi sessiz ama ışıklı bir görünümle yansıtır. Bu yüzden de Nurullah Can'ı sevda değil sevgi şairi olarak nitelendiriyoruz.
Ahmet Telli, Türkiye Yazıları, 1979
Sevgi ozanıdır Nurullah Can. Mavi denizlerde bulutlanan bir sevgi sağanağı ama sessizce dökülür pervazlara duru aydınlık. Sabahları daha vapurlar bile uyanmamışken rıhtımdaki küçük gazeteci çocuklara, simitçilere, ayakkabı boyacılarına öfkeyi değil de hep sevgiyi öğütler.
Hüseyin Avni Cinozoğlu, Söyleşi Sanat, 1980
Kadınlar Geceleri Severler derken şiirleri geceleri sever onu. Gecelerin sessizliği içinde gelen esin perilerinin kucağındaki şiirler, onu, severek kavuşmaktadır. Değişik dize ve biçim yapısıyla şiirimize değişik bir hava getirmiş şiirleri.
Muzaffer Uyguner, Cumhuriyet Kitap, 1993
Nurullah Can, yeni şiirlerinde yalnızlık ve ölüm izleklerine geniş yer veriyor. Kimi kez Orhan Veli'yi, kimi kez de Cahit Sıtkı'yı anımsatıyor. Kendi şiirini bulmuş bir ozan olarak şiirin doruğunda olduğunu kanıtlıyor.
Hasan Akarsu, Türk Dili Dergisi, 2003
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789754343472
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
150
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat