Siyonizm’in TarihiYıldızın GölgesiYıldızın Gölgesi

%20
Siyonizm'in Tarihi,Peter Edel
Hollandalı yazar Peter Edel'in bu kitabı, Türkiye'de ilk kez yayımlanıyor. Kitapta, kuruluşundan günümüze, tarihsel perspektifle İsrail Siyonizmi mercek altına alınıyor, sorgulanıyor, eleştiriliyor.
Kitap, Hollanda'da Yıldızın Gölgesi/Siyonizm-Antisizyonizm adıyla yayımlanmış, medya ve kamuoyu nezdinde ciddi tartışmalara yol açmıştı.
Peter Edel, fotoğraf sanatçısı ve köşe yazarıdır.
Haluk Gerger, kitaba yazdığı, “Siyonizm'in Dersleri“ başlıklı önsözde şunları söylüyor:
“Elinizdeki kitap, herşeyden önce, Filistin'de 60 yıldır yaşanmakta olan insanlık dramının, Ortadoğu'yu bir karabasan gibi sarıp sarmalamış şiddet ve savaşın, gerilik, yoksulluk ve yoksunluğun kökenlerini, gerçek nedenlerini ve sorumlularını ortaya çıkarması bakımından önemli. Yazar, yalın ve net biçimde, bilimsel titizlikle, insani duyarlılıkla, nesnellikle, Siyonizm'i, bütün kirli çamaşırlarıyla birlikte, tarihin ve insanlığın vicdanındaki gerçek yerine, sanık sandalyesine, oturtuyor, son derece güçlü kanıtlarla, mahkum ediyor.
“Yazar, elinizdeki Türkçe baskı için yazdığı aydınlatıcı girişte, 'Türkiye, Yahudiler ve İsrail arasındaki bağlar söz konusu olduğunda, Siyonizm'in arkasında yatan gerçekleri öğrenmek isteyen Türk okuru için Siyonizm'in Tarihi kitabını okumak aydınlatıcı bir deneyim olacaktır' diyor. Gerçekten de öyle; bu kitap Türkiye bakımından çok öğreticidir.“
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789756304679
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
440
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-04
Çeviren
Burak Sengir,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat