6 Temmuz 2002 - Gazeteler
Burdur Cezaevi idaresi; mahkemeye gitmemekte direten mahkumlar isyan çıkardı ve bu isyanda çok sayıda jandarma, gardiyan ve 1. Müdür Katip Özen yaralandı, tutuklularda ise önemli hiçbir yaralanma olmadı.
Burdur Valisi; operasyonda hiçbir tutuklunun canı yanmadı, sadece bir tutuklunun kolu kırıldı.
7 Temmuz 2002 - Milliyet
Ankara Merkez Kapalı Cezaevi'nde (Ulucanlar) geçen yıl on kişinin ölümüyle sonuçlanan operasyonun benzerinin yapılmasından endişe edilen Burdur Cezaevi'ndeki gerilim önceki gün patlak verdi. Burdur Cezaevi yönetiminin savunma vermeleri için zorladığı mahkumlar diretince çıkan olaylarda bir mahkumun kolu koptu. Cezaevi yönetimini sorumlu tutan tutuklu ve mahkum avukatları 'Biz uyarmıştık' dedi.
12 Temmuz 2000 - Cumhuriyet (Sergül Canıgür)
Burdur Cezaevi'nde güvenlik güçlerinin isyana müdahale sırasında tutuklulardan Veli Saçılık'ın kopan sağ kolu Isparta'da bir sokak köpeğinin ağzında bulundu. Isparta Valisi İbrahim Daşöz, olay 'trajikomedi', tıbbi müdahaleyle kesilen kolun gömülmesinde görevli kişinin ihmali olduğu görüldü.
18 Temmuz 2000 - Radikal
Bu fotoğraflar Türkiye'deki işkence gerçeğinin fotoğrafıdır. Bunun, cezaevlerinde disiplini sağlamak gerekçesiyle bir ilgisi yok. Bu, Türkiye Cumhuriyeti'nin bazı kamu görevlilerine insan haklarına saygıyı daha hala öğretememiş, olmasıyla ilgilidir.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758426676
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
222
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2002-08
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat