“Bilinmeyen bir kesite ışık tutan olağanüstü bir belgesel roman“
- Sunday Mirror
“Kemal, sevgilim, artık gidiyorum, çünkü seni kalamayacak kadar çok seviyorum“ notuyla biten bir aşk hikâyesi...
“Aşkta ve Savaşta Mustafa Kemal“, Amerikalı bir kadın gazeteciyle Mustafa Kemal'in Kurtuluş Savaşı'nın tam ortasında yaşadıkları büyük aşkın romanı...
Evelyn, içindeki kadını, cinselliğini, aşkın ve hatta gazeteci kimliğini ortaya çıkaran, bütün kalbiyle inandığı erkekle Kurtuluş Savaşı Ankara'sında tanışmış, ilk beraberliğini Afyon'daki karargahta yaşamıştır.
Romanın baş kahramanları; Mustafa Kemal ve Evelyn Barret, İsmet Paşa, Fikriye ve Latife Hanımlar, bir dizi asker, hükümet yetkilileri ve basın mensuplarıdır.
Mustafa Kemal'in isteği üzerine savaşın Afyon, Dumlupınar ve Uşak cephelerini ön saflarda basın mensubu olarak izleyen Evelyn Barret, zaferle sonuçlanan acıların, ölümlerin, fedakarlıkların, bağımsızlık inancının tanığı olmuş; izlediği, yaşadığı her şey sevdiği erkeğe hayranlığını arttırmıştır.
(7. Basım Arka Kapak)
Artık Osmanlı'nın son dönemleri... İstanbul Hükümeti ve Pera Palas günleri... Cumhuriyetin ilk dönemlerine ışık tutan bu roman aynı zamanda bilinmeyen bir tarihin bütün ayrıntılarını göz önüne seriyor. Bu kitap sadece sıradan bir aşkı değil, bir Cumhuriyet aşkını anlatıyor...
Kemal, sevgilim, artık gidiyorum, çünkü seni kalamayacak kadar çok seviyorum; notuyla biten hüzünlü bir aşk hikayesi...
'Aşkta ve savaşta Mustafa Kemal' Amerikalı bir kadın gazeteciyle Mustafa Kemal'in Kurtuluş Savaşı'nın tam ortasında yaşadıkları büyük aşkın romanı...
Evelyn, içindeki kadını, cinselliğini, aşkını ve hatta gazeteci kimliğini ortaya çıkaran, bütün kalbiyle inandığı erkekle Kurtuluş Savaşı Ankara'sında tanışmış, ilk beraberliğini Afyon'daki karargahta yaşamıştır.
Romanın baş kahramanları; Mustafa Kemal ve Evelyn Baret, İsmet Paşa, Fikriye ve Latife Hanımlar, bir dizi asker, hükümet yetkilileri ve basın mensuplarıdır.
Mustafa Kemal'in isteği üzerine savaşın Afyon, Dumlupınar ve Uşak cephelerini ön saflarda basın mensubu olarak izleyen Evelyn Baret, zaferle sonuçlanan acıların, ölümlerin, fedakârlıkların, bağımsızlık inancının tanığı olmuş; izlediği, yaşadığı her şey sevdiği erkeğe hayranlığını artırmıştır.
(8. Basım Tanıtım Bülteninden)

Stok Kodu
9789759187392
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
492
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-05
Çeviren
Dara Çolakoğlu,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat