İlahi Kitaplarda Yardımlaşma ve DayanışmaTevrat, Zebur, İncil ve Kur'an-ı Kerim

%30
İlahi Kitaplarda Yardımlaşma ve Dayanışma,Mehmet Özgül
İlahi Kitaplarda Yardımlaşma ve Dayanışma Allah, Kutsal kitapların tümünde inananların, gerek fert ve gerekse toplum olarak birbirlerine karşı nasıl davranmaları gerektiğinin ölçülerini ve mihenk taşlarını vermiş olmasına rağmen insanlar, ya ayetlerin kastettiği gerçek manaların uzak te'vilene gitmiş; ya da ilk anladığı yanlış manaya sarılmış; veya ayetten anlamak istediğini anlamış ve bu yanlış anlayışlarıyla kendisine bir hayat felsefesi oluşturma yoluna gitmiştir ki, her üç durumda da dinin ve kutsal kitabın özünden uzaklaşmış ve birbirine karşı anlayış farklılıklarından dolayı düşman kesilmişlerdir.
Temennimiz bu tarz farklılıkların göz ardı edilmesi ve dinlerin özünde olan düşünce özgürlüğünün, farklılıklara saygı ile farklılıkları eleştiriye tahammülün ve insanın sırf insan olduğu için değerli olduğu fikrini insanlar tarafından asla unutulmamasıdır.
Hazırlanmış olan bu çalışma bu gayeye matuftur. İlahi Kitaplarda Yardımlaşma ve Dayanışma, Tevrat, Zebur, İncil ve Kuranı Kerim, Mehmet Özgül, 9789756353349, Çıra Yayınları
Stok Kodu
9789756353349
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
182
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat