İslam’da Giyim ve Tesettür

%30
İslamda Giyim ve Tesettür,İsmail Yıldız (Dr.)

Liste Fiyatı : 9,00 TL
İndirimli Fiyat : 6,30 TL

Havale/EFT ile 6,22 TL
(Bu ürünü aldığınızda 6 puan kazanacaksınız)
   6

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Dinimizin belirlediği tesettürün hükmünü, şeklini fayda ve hikmetlerini bilmemiz önem arzetmektedir. Zaman içerisinde örtünmenin hükmü ile ilgili görüşlerinde dile getirildiği göz önünde bulundurulursa, Müslümanlar olarak her konuda olduğu gibi örtünme konusunda da esas olan bir Müslümanın mensup olduğu dinin belirlediği ölçüleri esas almasıdır. Batılılaşma adına kılık kıyafet ve giyim tarzından vazgeçmek bize bir şey kazandırmaz. Kalkınmanın ve asrın teknolojsine ulaşmanın yolu ahlaki değerlerimizden ve kılık kıyafetlerimizden vazgeçmek değildir.
İnsanın yaratılışı ile var olan duygulardan bir tanesi de insanın ayıp ve çirkin karşıladığı şeyleri yapmaktan uzak tutan “utanma“ duygusudur. İnsanlar, Hz. Adem'den itibaren sözkonusu utanma duygusunun gerektirdiği örtünmeyi bir şekilde uygulamaya devam etmişlerdir. Ancak burada yanıtlanmasına ihtiyaç duyulan önemli bir soru akla geliyor: Örtünmenin utanma duygusunu tatmin edecek en uygun şekli nedir? Aykırı giyim tarzlarının sebep olduğu olumsuzluklar nasıl giderilecektir?
İşte İslam, yaratılışta bünyemize yerleştirilen duyguları dikkate alır ve hükümlerini bu duygularla uygunluk arzedecek şekilde belirler. Elbette ki, utanma duygusuna en uygun bir örtünmeyi de insanı ve duygularını var eden Yüce Yaratıcı belirleyecektir.
(Arka Kapak)

Stok Kodu
9786353137600
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
167
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-02
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat