Eşcinselliğin Sonu ve Heteroseksüelliğin Ölümü

%20
Eşcinselliğin Sonu ve Heteroseksüelliğin Ölümü,Bert Archer

Liste Fiyatı : 14,50 TL
İndirimli Fiyat : 11,60 TL
(Bu ürünü aldığınızda 11 puan kazanacaksınız)
   11

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Tüm dünyada yeni bir cinsiyet kuramı tartışılıyor: Eşcinselliğin Sonu ve Heteroseksüelliğin Ölümü
“Neden kendimizi cinsel davranışlarımızla açıklamakta direniyoruz?“
Farklı deneyimlere sahip yeni bir okuyucu kitlesi için yazılmış olan “Eşcinselliğin Sonu ve Heteroseksüelliğin Ölümü“, yukarıdaki soruya popüler ve tartışma yaratacak bir yanıt arıyor. Bert Archer'ın, Dawson's Creek, Friends, Roseanne, Shakespeare, Madonna ve Calvin Klein'a atıf yaparak ulaştığı yanıtlar, popüler kültürden, edebiyattan, tarihten ve yazarın kişisel deneyimlerinden de beslenerek güncel ve eğlenceli olduğu kadar öğretici bir kitap niteliği taşıyor. Provokatif denebilecek tezler ileri süren Archer, son yıllarda gey/hetero ayrımının ortadan kalktığını savunuyor ve eşcinsel hareketin, tıpkı feminizm gibi, kültürel ve tarihsel bir evreyi temsil ettiğini öne sürüyor.
İlk basıldığında büyük tartışmalar yaratan bu kitapta Bert Archer, her birimizin aklından geçen, fakat asla açıkça tartışmadığımız soru işaretlerinin izini sürerken, bizlere, cinsellik kategorilerinin eskisinden çok daha iç içe geçtiği günümüz dünyasında birbirimize etiketler yapıştırmadan, sırf kendimiz gibi davranarak yaşamanın kapılarını aralıyor.
“Öyle görünüyor ki,bugünlerde sokakta farklı bir şey kendini gösteriyor: kültürel radyodan yayılan yeni bir müzik.Bu müziği hem kadınlarla hem de erkeklerle yatan,onlara aşık olan,onlarla birlikte yaşayan ve onlardan ayrılan sıradan kadınlar ve erkekler yaratıyor ve yine onlar dinliyor; tutku nehri,cinsiyet farklılığını kolayca aşarak onları nerede sonlanacağı bilinmeyen bir yere götürüyor. Şimdilik bu insanlardaha çok, sanatçı, öğrenci, ve diğer kültürel araştırmacıların arasından çıkıyor; fakat bu yalnızlıkları büyük ihtimalle uzun sürmeyecek.“
Bu henüz bir başlangıç.
Kitaptan
(Tanıtım Yazısı'ndan)
Stok Kodu
9789756663882
Boyut
140-210
Sayfa Sayısı
308
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-12
Çeviren
Ayşe Borovalı,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat