ParvanaKabil Sokaklarında Bir Kız

%25
Parvana,Deborah Ellis
Parvana, Afganistan'da yaşayan on bir yaşında bir kız. Bir ablası, iki de küçük kardeşi var. Taliban, Afganistan'daki yönetimi ele geçirince, Parvana okulu bırakmak ve bacağını kaybeden babasının çalışmasına yardım etmek zorunda kalıyor. Ama sonra babası tutuklanıyor. Peki evi kim geçindirecek' Kadınların yanlarında erkek olmadan sokağa çıkması yasak. Parvana'nın tek bir erkek kardeşi var, o da bebek. Bu durumda kim çalışıp para kazanacak, alışverişi kim yapacak' Parvana'nın annesinin aklına bir fikir geliyor. Parvana'nın uzun saçlarının kısalmasını ve giydiği elbiselerin değişmesini gerektirecek bir fikir;

Kitap hakkında yazılanlar:

Deborah Ellis'in, Taliban yönetimi altındaki Kâbil'de yaşayan bir kızın hikâyesini anlattığı bu olağanüstü kitabı, indirdiği doğrudan ve sert darbeyle yürek burkuyor. Kızlar bu kitaba bayılacaklar, ama erkeklerin de okuması gereken bir kitap bu. Hatta, vergileriyle bombaların parasını ödeyen her birimiz bu kitabı okumalı.

Financial Times

Bu, zor bir konuda, okuması kolay bir kitap; İnsanlık dışı bazı olaylara rastlıyoruz, ama aynı zamanda insanların hayatta kalmasını sağlayan, insan ruhunun gücünü de görüyoruz.

Guardian
Stok Kodu
9789756663472
Sayfa Sayısı
173
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2004-3
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat