Eski Hindular yaşamı üç bölüme ayırmışlardır: Darma, Arta ve Kama, Darma dinsel erdem, Arta zenginlik, Kama ise aşk ya da zevktir. Kama, Hind mitologyasında yine aşk tanrısı anlamına da gelir. Sanskrit dilinde bir terim olarak kama, aile reisi erkeğin, konumuna uygun haz ve aşk arayışını anlatmak için kullanılır. Vatsyayana bu kitapta bize şunu öğretir: Bu dünyada nasıl davranılacağını...

Anlattığı dünya biçimlendirilmiş ve artık var olmayan bir dünyadır. Bu nedenle Filozof Vatsyayana tarafından yazıldığı varsayılan Kama Sutra, erotizm ve çeşitli hazlar üzerine yazılmış klasik bir ders kitabıdır.

Sir Richard Francis Burton ve yakın dostu Forster Fitzgerald Arbuthnot Kama Sutra'yı ilk çevirdiklerinde Victoria İngilteresi'nde çeşitli tepkilerle karşılanmıştır. Kama Sutra bir pornografi değildir. Doğu uygarlıklarının cinsellik ve sevişmeyle ilgili en önemli yapıtlarından biridir yalnızca. Sevişme tekniklerini verirken, bir yemek kitabındaki tarifler kadar heyecanlandırıcı unsurlar da içerir.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789756570111
Boyut
130-195
Sayfa Sayısı
264
Çeviren
Mustafa Küpüşoğlu, Ayşegül Deniz
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
3.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat