"Gezegenimizi Kurtarmak ve Küresel Isınmaya
Son Vermek İçin Günlük Rehber"

Yaşadığımız hayat standardından hiçbir taviz vermeden günlük hayatta kullandığımız şeylerin doğru kullanımıyla ne kadar büyük bir fark yaratabiliriz'
Elinizin altında, sayfalarını çevirip ne yapabileceğinize, ne yapmanız gerektiğine değil, sadece ne yapabileceğinize bakabileceğiniz bir kitabın bulunması harika bir şey! Bakıp "Tamam, böyle bir seçeneğim var. Günbegün alışkanlıklarımı değiştirmek için yapabileceğim bir şeyler var," diyebiliriz. Hatta bir çift spor ayakkabı alırken bile: "Ayağım artık büyümediğine göre, bu ayakkabıları sonsuza dek giyebileceğim. Bir gün istediğim gibi bir çift yeşil ayakkabı bulabilirim. Ama şu andaki seçimim geri dönüşümlü ayakkabılar olacak diyebiliriz..."
Cameron Diaz

Şu anda, insanların bu amaç uğruna bir araya gelmeleri son derece olumlu ve demokratik bir harekettir. Dünyaya nasıl davrandığımız, toplumumuz, ruhumuz ve bir insan olarak gücümüz hakkında çok şey söyler. Ben, bu kötü gidişatı durduracağımız konusunda son derece umutluyum.
İşte, bu kitabın bu kadar önemli olmasının nedeni budur. Biz doğadan geldik. Ve geleceğimiz de doğadır."
Robert Redford

Bence bu kitabın en önemli yanlarından biri, kalkıp, "Işıklarınızı söndürün," ya da "duş almaya ihtiyacın yok," demiyor. Eksik, noksan, yetersiz veya hayatımızdan çıkarmamız gereken hiçbir şey olmayacak. İnsanlara hiçbir şey almamalarını söylemektense, -melisiniz, -malısınınız" eklerini kaldırıp ve onların yerini "-ebilirsiniz" ekine vermeliyiz. Bunu yapabilirsiniz. Bunu yapmalısınız değil. Yapabilirsiniz, işte yaratıcı hareket budur. "-meli" bir talimattır. "-ebilmek" yaratıcılığa açık olmaktır. İşte bu kitap ne yapabileceğimizi gösteriyor.
William McDonough
Stok Kodu
9789750149733
Boyut
135-180
Sayfa Sayısı
160
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-3
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat