100 Fen ve Teknoloji Deneyi

%5
100 Fen ve Teknoloji Deneyi,Ormiston Walker

Liste Fiyatı : 8,50 TL
İndirimli Fiyat : 8,08 TL
(Bu ürünü aldığınızda 8 puan kazanacaksınız)
   8

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Elinizdeki bu yenilikçi fen kitabı öğrencilere her biri 30 dakikada veya daha az sürede tamamlanabilecek 100 deney sunmaktadır. Tüm bu deneyler kolay kurulabilecek ve çok az özel araç gereç gerektirecek şekilde tasarlanmıştır. Öğrencilerin günlük hayatta karşılaştıkları olaylardan yola çıkarak hazırlanmış bu deneyler, eğlendirici olmakla birlikte müfredatta kazandırılması hedeflenen bilimsel prensiplere de dayanmakadır. Bu itibar ile yeni ilköğretim müfredatının ruhunda yer alan, yaparak, yaşayarak öğrenme ve yapılandırmacı yaklaşımı tam desteklemektedir.
Deneyler, aşağıdaki fen ve teknoloji dersi konularına eğlenceli bir başlangıç yapmak veya hızlı ve kolayca kurularak dersi desteklemek için kullanılabilir.
İçerdiği Konular:
Hava
Elektrik Akımı
İşitme
Hareket
Ses
Hava Durumu
Yer Çekimi
Enerji
Işık
Görme
Uzay
Statik Elektrik
Uçuş
Manyetizma
Düzenekler
Su
Tüm deneyler ana bir soruyla ortaya konmuştur ve hepsi de uygulanabilirlik açısından sınıf ortamında denenmiştir. Yönergeler adım adım, resimlerle desteklenmiş, kolay takip edilebilir ve anlaşılır şekilde hazırlanmıştır. Her deney sayfası bir malzeme listesi, zaman ve zorluk derecesi göstergesi içerir. Öğrencilerin pek çoğu bu ilginç problemlerle bireysel olarak çalışıp altından kalkabilir. Bu itibarla, öğrencilerin hem sınıf ortamında hem de okul dışında faydalanabileceği bir kaynaktır.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789753817578
Boyut
210-300
Sayfa Sayısı
112
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-04
Çeviren
Ferhat Özgür Kale,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat